Pagrindinis > Naujienos > Vaiko teisių gynėjai praeiviams dovanojo balionus

Vaiko teisių gynėjai praeiviams dovanojo balionus

Antradienį Marijampolės vaiko teisių gynėjai į miesto gatves išėjo nešini balionais su užrašu „Vaikas turi būti apgintas nuo bet kokio smurto“.

Balionus dovanojo praeiviams, kalbėjosi su jais jautriomis ir aktualiomis temomis. Ši diena buvo pasirinkta neatsitiktinai – lapkričio 19-oji – Pasaulinė smurto prieš vaikus prevencijos diena, kitaip dar vadinama „Geltonojo kaspino diena“.

Vaiko teisių gynėjai praeivius kvietė padiskutuoti apie smurtą, jo žalą, skatino netoleruoti jokių smurto apraiškų, o susidūrus su juo pranešti apie tai teisėsaugos atstovams, kreiptis pagalbos į kitas pagalbą teikiančias institucijas.

 „Ši akcija skirta suaktyvinti kovą su smurtu prieš vaiką, silpniausią ir pažeidžiamiausią visuomenės narį. Negalime užmerkti akių į vaikų išgyvenamus sunkumus“, – apie akcijos tikslą kalbėjo Vaidas Zabilevičius, Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – VTAS) Marijampolės mieste patarėjas.

Vaiko teisių specialistai atkreipė gyventojų dėmesį ir į tai, kad pagalba reikalinga ne tik smurtą patyrusiai aukai, bet ir smurtautojui. Neretai, smurtaujantis prieš bendraamžius vaikas taip pat patiria sunkumus, kuriuos išsprendus agresyvi vaiko elgsena pasikeistų.

„Ne paslaptis, kad šiuolaikinėje visuomenėje smurtas vis dar pasirenkamas, kaip problemų sprendimo būdas, kuris neretai naudojamas prieš vaikus. Smurtas patiriamas ne tik nuo suaugusiųjų, bet ir nuo bendraamžių. Įvairios smurto rūšys žlugdo jauną, besiformuojančią asmenybę, neretai keičia jos suvokimą, priverčia smurtą toleruoti ir priimti jį, kaip normalią bendravimo formą, o taip neturi būti.“, – kalbėjo Ramunė Vaiginienė, Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – VTAS) vyresnioji patarėja.

 

Komentaras “Vaiko teisių gynėjai praeiviams dovanojo balionus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE