Pagrindinis > Dėmesio! > Varnabūdės miške antras afrikinio kiaulių maro atvejis

Varnabūdės miške antras afrikinio kiaulių maro atvejis

Marijampolės savivaldybės administracija šiandien, rugsėjo 28 d., gavo pranešimą iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos apie antrąjį afrikinio kiaulių maro šernų atvejį Varnabūdės miške.

Kaip patvirtino Marijampolės valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, rugsėjo 27 d. laboratoriniais tyrimais buvo nustatyta, jog šernė, kurios gaišeną rado Marijampolės medžiotojų klubo „Amalva“ medžiotojai, sirgo būtent šia užkrečiama virusine liga.

Primename, kad Varnabūdės miško teritorija nuo 2018 m. rugsėjo 13 d. laikoma užkrėsta afrikiniu kiaulių maru. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai nurodo piliečiams nesant būtinumui nesilankyti afrikiniu kiaulių maru užkrėstoje teritorijoje. Jei lankymasis neišvengiamas, būtina laikytis biosaugos priemonių: išvykstant iš miško dezinfekuoti batus ir transporto priemonės ratus, miške nepalikti maisto likučių. Itin svarbu neiti su tais pačiais drabužiais ir apavu į savo ūkius, kad nebūtų perneštas pavojingos ligos užkratas.

Labai svarbu, kad aptikus gaišenas apie tai būtų informuota valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. Pagal būtinumą bus skelbiami apribojimai ir kitoms aplinkinėms miškingoms teritorijoms.

Komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE