Pagrindinis > Kitos temos > Veido injekcijos – kuo hialurono rūgštis skiriasi nuo botulino?

Veido injekcijos – kuo hialurono rūgštis skiriasi nuo botulino?

„Jaunystė būtų ideali būsena, jei ji ateitų kiek vėliau“, – sakė Herbertas Henris Askvitas. Sunku nesutikti su šia anglų politiko mintimi, tiesa? Džiaugtis jaunyste ir ją išsaugoti kuo ilgiau tikrai nori dažnas žmogus. Ir nors laiko sustabdyti neįmanoma, tačiau pristabdyti senėjimo procesą tikrai galima.

Šiais laikais atliekamos įvairios veido injekcijos, kurios leidžia džiaugtis jaunai atrodančia, švytinčia bei lygia veido oda. O vieni populiariausių pasirinkimų – botulino ir hialurono injekcijos. Tačiau neretai susiduriama su dilema: kuri veido injekcija leis pasiekti norimų rezultatų – hialurono rūgštis ar botulinas? Išspręskite šią dilemą, sužinokite, kuo hialurono rūgštis skiriasi nuo botulino ir kokiais pranašumais bei trūkumais pasižymi šios veido injekcijos.

Hialurono injekcijos – ką reikia žinoti?

Hialurono injekcijos jau daugiau nei dešimtmetį naudojamos efektyviam veido raukšlių gydymui. Svarbu pastebėti, kad ši procedūra yra itin pamėgta ir dažnai pasirenkama dėl kelių priežasčių:

-Hialurono injekcijos – nechirurginis raukšlių gydymo būdas, kuris yra atliekamas labai greitai, beveik neskausmingai ir dažniausiai nepasižymi jokiais šalutiniais poveikiais.

-Hialurono rūgštis yra medžiaga, kurią natūraliai gamina mūsų organizmas, todėl ji pasižymi dideliu suderinamu su oda. Senstant odoje neišvengiamai formuojasi raukšlės, netenkama ir hialurono rūgšties, tad papildomas odos atkūrimas hialurono rūgštimi padeda veido odai susigrąžinti tai, ką ji ima prarasti.

-Hialurono injekcijos suteikia itin natūraliai atrodančius rezultatus. Atlikus šią procedūrą ne tik išlyginamos nepageidaujamos raukšlės, bet ir galima džiaugtis gyvybingesne, reikalingomis medžiagomis prisotinta, švytinčia veido oda.

Reikėtų pastebėti, kad hialurono injekcijos yra skirtos tiek kovai su veido raukšlėmis, tiek veido kontūrų korekcijai. Hialurono rūgšties pagalba yra išlyginamos: smulkios raukšlelės aplink akis, nosies ir lūpų raukšlės, raukšlės tarp antakių, raukšlės skruostų srityje. Taip pat hialurono injekcijos naudojamos: skruostų apimties korekcijai, smakro srities korekcijai, lūpų apimties ir  formos korekcijai. Tad hialurono rūgšties injekcijos yra tai, ko reikia norintiems džiaugtis ne tik lygia veido oda, bet ir dailesniais bei išraiškingesniais veido kontūrais ar putlesnėmis lūpomis.

Botulino injekcijos – kam ir kada reikalingos?

Botulino toksinas – natūralus išgrynintas baltymas, kuris jau daugybę metų naudojamas įvairiais medicininiais tikslais. O šiuo metu botulino toksino injekcijos laikomos viena veiksmingiausių priemonių, padedančių pašalinti nepageidaujamas veido raukšles.

Svarbu pastebėti, kad botulino injekcijų pagalba yra laikinai atpalaiduojami veido raumenys, kuriems dirbant susidaro smulkios ar gilios raukšlės. Todėl botulino injekcijos puikiai tinka mimikos raukšlių kaktoje lyginimui ar aplink akis esančių raukšlių šalinimui. Kadangi mimikos raukšlės atsiranda dėl natūralios veido raumenų veiklos, botulinas veiksmingai sustabdo šią raumenų veiklą ir raukšlės tampa beveik nebepastebimos arba visiškai išnyksta. Derėtų atkreipti dėmesį į tai, kad botulino injekcijos yra nechirurginė, beveik neskausminga, vos per kelias dešimtis minučių atliekama procedūra. Taip pat reikėtų akcentuoti, kad botulino injekcijos gali būti naudojamos ne tik estetinėje medicinoje, bet ir gausaus pažastų, padų, delnų prakaitavimo gydymui bei lėtinės migrenos gydymui.

Botulino ir hialurono injekcijos – pagrindiniai skirtumai

Tiek botulino, tiek hialurono injekcijos pristabdo senėjimo procesą, išlygina išryškėjusias raukšles ir padeda išsaugoti jaunystę veide. Tad natūralu, jog kyla klausimas: kuo šios injekcijos skiriasi? Atskleidžiame pagrindinius skirtumus:

-Naudojimo paskirtis. Hialurono injekcijos naudojamos ne tik veido raukšlių lyginimui, bet ir siekiant atgaivinti elastingumą praradusią, suglebusią veido odą. Hialurono rūgštis yra natūrali medžiaga, esanti mūsų odoje, kuri palaiko odos drėgmę. Bėgant metams hialurono rūgšties ima mažėti, todėl oda praranda gyvybingumą, elastingumą bei natūralų, jaunatvišką spindesį. Daugiau sužinoti apie hialurono rūgštį bei jo įtaką odai ir jos sandarai galite paskaitę šį šaltinį anglų kalba. Taigi hialurono injekcijos ne tik gydo išryškėjusias raukšles, bet ir prisotina veido odą reikalingomis medžiagomis, tad oda atrodo ženkliai jaunesnė bei gyvybingesnė. Be to, hialurono injekcijos naudojamos ir veido kontūrų korekcijai – siekiant dailesnės žandikaulio formos, norint pakoreguoti nosies formą ar trokštant putlesnių lūpų. Tuo tarpu botulino injekcijos dažniausiai pasitelkiamos į pagalbą tuomet, kai norima panaikinti mimikos raukšles, kurios atsiranda nuolat susitraukinėjant veido raumenims. Botulinas sustabdo šių raumenų veiklą ir efektyviai išlygina horizontalias kaktos raukšles, „pykčio“ raukšles, atsirandančias tarp antakių ar išoriniuose akių kampučiuose susidarančias „juoko“ raukšles.

-Poveikio trukmė. Svarbu pastebėti, kad ir botulino, ir hialurono injekcijų poveikis yra laikinas, tačiau skiriasi šio poveikio trukmė. Paprastai hialurono rūgšties injekcijos poveikis matomas apie metus laiko. Žinoma, efektas gali išlikti ir trumpesnį, ir ilgesnį laiko tarpą – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Reikia žinoti, kad hialurono injekcijos poveikis priklauso nuo daugelio veiksnių – injekcijos vietos, pasirinkto preparato, jo kiekio ir kt. Botulino injekcijos poveikis yra matomas apie 4–6 mėnesius. Kiek laiko veiks botulinas priklausys nuo suleistos injekcijos dozės bei veido raumenų stiprumo. Norint ilgesnių rezultatų tiek botulino, tiek hialurono injekcijas reikia kartoti.

-Rezultatai. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad hialurono injekcijos rezultatai yra matomi iš karto po procedūros, tačiau galutinį rezultatą išvysite maždaug po dviejų savaičių. Per šias dvi savaitės hialurono rūgštis visiškai nusėda veido odos audiniuose, oda yra intensyviai drėkinama, tampa švytinti, skaisti ir lygi. Botulino injekcijos rezultatai pradedami matyti po 2–3 parų, bet maksimaliais rezultatais galima džiaugtis maždaug po 10–14 dienų – mimikos raumenys visiškai atsipalaiduoja, o raukšlės išsilygina.

Pasitarkite su specialistais

Taigi, liko vienas neatsakytas klausimas: ką rinktis – botulino ar hialurono rūgšties injekcijas? Čia svarbu išskirti šių veido injekcijų panašumus:

-Tiek botulino, tiek hialurono injekcijos yra nechirurginės procedūros, atliekamos greitai ir neskausmingai;

-Abiejų veido injekcijų poveikis yra laikinas, todėl siekiant ilgalaikių rezultatų procedūras reikia kartoti.

-Ir botulino, ir hialurono injekcijas gali atlikti tik profesionalūs specialistai – plastikos chirurgai ar kosmetologai.

Taip pat labai svarbu pabrėžti, kad prieš nusprendus atlikti vieną ar kitą veido injekciją geriausia būtų pasitarti su specialistais. Patyrę gydytojai ar kosmetologai įvertins jūsų odos būklę, raukšlių gilumą, aptars norimus rezultatus ir padės išsirinkti tinkamiausią veido injekciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE