Pagrindinis > Dėmesio! > VII-sis kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ vėl kyla skrydžiui per Lietuvą

VII-sis kino festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ vėl kyla skrydžiui per Lietuvą

 

Atėjusi vasara kviečia daugiau laiko praleisti atvirame ore ir keisti savo rutiną – pavyzdžiui, filmus žiūrėti ne kino salėje ar namuose, o po žvaigždėtu dangumi. Aplankyti jau pamėgtus naktinius kino seansus kviečia septintąjį kartą į kelionę po Lietuvą besileidžiantis festivalis „Sidabrinės gervės naktys“.

Nuo birželio 10 d. iki rugsėjo 2 d. kino festivalis aplankys daugiau nei 20 miestų ir apims plačią Lietuvos geografiją – nuo Telšių ar Vilkaviškio iki Kelmės bei Zarasų. Kino mylėtojus „Sidabrinės gervės naktyse“ šiemet džiugins dvylika „Sidabrinių gervių“ kino apdovanojimus laimėjusių ar jiems nominuotų filmų.

„Išskirtiniai kino po atviru dangumi vakarai miesteliuose jau yra tapę tradicija – džiaugiamės, kad kiekvienais metais jie vis populiarėja, susirenka vis daugiau šeimų ir draugų kompanijų, kurios mėgaujasi ne tik lietuviško kino naujienomis, bet ir laiku, praleistu drauge. Tikimės šią tradiciją išlaikyti ir dar labiau gilinti ir ateityje,“ – sakė Lietuvių kino akademijos direktorė Lina Buzelytė.

Festivalis atkeliauja į Marijampolės miestą, kur liepos 29 d. Poezijos parke nuo 22 val. vyks animacinio „Miškas“, rež. Ignas Meilūnas, trumpametražio vaidybinio „Iglu“, rež. Marija Kavtaradzė, Vytautas Katkus ir ilgametražio vaidybinio „Sangailės vasara“, rež. Alantė Kavaitė, filmų peržiūra.

Šiais metais, festivalyje palaikoma neatlygintinos kraujo donorystės idėja – lietuvišką kiną kelionėje po Lietuvą lydės Kauno klinikų Kraujo centro darbuotojai, kviesiantys dovanoti kraujo. „ Kauno klinikose donorų kraujo reikia nuolatos. Čia gydomi pacientai iš visos Lietuvos po sunkių traumų, nudegimų, chirurginių operacijų, komplikuotų gimdymų, kovojama už onkologinėmis ligomis sergančiųjų gyvybes. Išgelbėti gyvybę gali padėti vos 20 min. Jūsų laiko ir lašas Jūsų gerumo.“

Nuo 17:30 iki 21:30 kviečiame donorystei, dovanėlėms ir vaišėms kraujo centro palapinėje Marijampolės Poezijos parke.

Kaip ir kiekvienais metais, „Sidabrinės gervės naktys“ ne tik rodys filmus, bet ir kvies kalbėtis apie kiną. Šiltą kino naktų atmosferą kurs ir atsakymus į rūpimus klausimus atrasti padės festivalio vedėjos aktorės Valda Bičkutė, Sandra Daukšaitė-Petrulėnė, Justė Zinkevičiūtė, Aistė Diržiūtė, Elzė Gudavičiūtė, kurios keliauja po Lietuvą bendraudamos su žiūrovais.

Per šešerius metus festivalis „Sidabrinės gervės naktys“ aplankė 53 savivaldybes ir su lietuvišku kinu supažindino daugiau nei 100 tūkstančių žiūrovų. Per tą laiką parodyta daugiau nei 90 geriausių Lietuvos kino kūrėjų darbų. Festivalio globėjas Lietuvos respublikos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius. Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „AVAKA”. Renginių socialinis partneris Kauno klinikų Kraujo centras. Festivalį organizuoja Lietuvių kino akademija.

LiKA informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE