Pagrindinis > Kitos temos > Akumuliatorių kainos: kainų rėžiai rinkoje ir patarimai kaip pasirinkti geriausią kainos ir kokybės santykį

Akumuliatorių kainos: kainų rėžiai rinkoje ir patarimai kaip pasirinkti geriausią kainos ir kokybės santykį

Akumuliatorius yra labai svarbus automobilio komponentas, be kurio jį eksploatuoti būtų kone neįmanoma. Akumuliatoriaus gedimai bei problemos dažnai kelia rūpesčius labai nemažai daliai automobilių turėtojų. Šiame trumpame straipsnyje mes apžvelgsime akumuliatorių kainas bei patarsime, kaip rasti geriausią kainos ir kokybės santykį tada, kai ieškote savo automobiliui tinkamo akumuliatoriaus.

Pigiausi variantai

Akumuliatorių kainos lengviesiems automobiliams prasideda nuo maždaug 50 eurų. Nors labai paieškojus, arba pataikius metu, kada taikomos akcijos ir įmanoma rasti pigesnių variantų, tačiau aukštos kokybės akumuliatorius lengvajam automobiliui nekainuos mažiau 50 eurų.

Motociklo akumuliatorius kainuos pigiau. Sunkvežimio, autobuso ar didesnės transporto priemonės – brangiau.

Brangiausi variantai

Jeigu kalbėsime apie brangesnius, premium segmento akumuliatorius, tai lengviesiems automobiliams tinkantys variantai kainuoja nuo 80 iki kone 150-160 eurų. Įprastai, aukštos kokybės akumuliatorius (priklausomai nuo automobilio galingumo ir dydžio) kainuos apie 100-120 eurų. Už tokią sumą tikrai rasite vieną geriausių produktų rinkoje.

Kaip pasirinkti tinkamai?

Tinkamas akumuliatorius turėtų būti techniškai tinkamas jūsų automobiliui. Tinkamumą nustatyti padės akumuliatoriaus „talpa“ ampervalandomis (Ah). Kuo daugiau Ah, tuo galingesnį automobilį (arba didesnį) akumuliatorius pajėgs aptarnauti. Taigi, tarkime 4,4 litro 5 serijos BMW sedano agregatui rekomenduojamas 90-100 Ah akumuliatorius, kai 1,4 litro Audi A3 automobiliui pakaks gerokai kuklesnio akumuliatoriaus su 70-75 Ah talpa.

Ieškokite patikimo gamintojo su gera reputacija bei atitinkamos talpos ir tikrai lengvai rasite tinkamą variantą.

Ar verta pirkti naudotą?

Pirkti naudotą yra verta tik vienu atveju, kada jis išimamas iš labai nedaug važinėto automobilio, bet taip nutinka retai. Dažniausiai pardavėjai ieškos nusigyvenusių akumuliatorių ir juos bandys parduoti pigiau, o ir šiaip, labai sunku patikrinti, kokios gi būklės yra tas naudotas akumuliatorius. Dėl šios priežasties daug saugiau pirkti naują ir su garantija.

Visada padės specialistų patarimai

Autoservise arba dalimis prekiaujančioje parduotuvėje jums visada patars patyrę specialistai. Drąsiai prašykite patarimų renkantis akumuliatorių ir gausite žinias apie savo automobiliui tinkantį akumuliatorių bei dalis.

Ieškote akumuliatoriaus? Apsilankykite: https://eshop.autoera.lt/catalog/category/akumuliatorius 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE