Pagrindinis > Naujienos > „Alfa centras“: suteikti patikėjimo savimi, galimybę keistis ir gyventi kitaip

„Alfa centras“: suteikti patikėjimo savimi, galimybę keistis ir gyventi kitaip

Marijampolės savivaldybėje veikiantis VšĮ „Alfa centras“, įkurtas prieš septynerius metus ir aktyviai vykdantis veiklą padedant žmonėms, priklausantiems nuo alkoholio ir narkotikų, pakvietė susipažinti su bendruomene ir vykdomais projektais.

Susitikime dalyvavo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė, apskrities savivaldybių seniūnijų atstovai, Marijampolės pataisos namų specialistai, Europos struktūrinių fondų agentūros bei kitų su centru bendradarbiaujančių organizacijų atstovai ir bendruomenės nariai.

Renginio metu buvo pristatytas VšĮ „Alfa centras“ įkūrimo kelias nuo asmeninių centro sumanytojo, įkūrėjo Vladislavo Pociaus bei centre gyvenančių bendruomenės narių patirčių iki veiklos organizavimo bei šiuo metų vykdomo projekto „Problemų atpažinimas ir sprendimų modeliavimas darbinės integracijos perspektyvoje“.

Pagrindinis VšĮ „Alfa centro“ tikslas – suteikti patikėjimo savimi, atgaivinti viltį gyventi kitaip nuo alkoholio ir narkotikų priklausomiems asmenims, padėti surasti galimybę keistis ir sugrįžti gyventi  aktyviai visuomenėje bei integruotis į darbo rinką.

„Džiaugiuosi, kad šis centras veikia mūsų savivaldybėje, kad turiu galimybę pažinti tokį žmogų kaip Vladislavas Pocius ir jo komandą. Savo veikla, asmeniniu pavyzdžiu ir energija jie skatina ir įkvepia kitus keistis, rinktis sveikesnį, aktyvesnį ir įdomesnį gyvenimo būdą. Tokių žmonių veikla, idėjos, entuziazmas turi didžiulės reikšmės kuriant geresnę, sveikesnę bendruomenę. Jei tiek energijos, tikėjimo ir noro padaryti turėtų visi pagalbą teikiantys specialistai, tikiu, situacija valstybėje būtų gerokai geresnė“, – po susitikimo mintimis dalinosi savivaldybės meras Povilas Isoda.

„Alfa centrui“ suteikta licencija, kuri duoda galimybę aktyviai vykdyti reabilitacijos programą, kad joje galėtų dalyvauti savivaldybės bendruomenių narai, panorę atsisakyti žalingų įpročių ir sugrįžti į visuomenę, kuriems eiti sveikimo keliu padėtų žmonės, patys kažkada buvę priklausomi, bet praėję reabilitacijos programą ir pasiryžę padėti tokiems pat kaip ir jie, kokie buvo prieš ateidami į šį centrą.

Šiuo metu vykdomą projektą „Problemų atpažinimas ir sprendimų modeliavimas darbinės integracijos perspektyvoje“ pristatė jo vadovė Laimutė Karaškienė, kuri pakvietė seniūnijų darbuotojus paskatinti jame dalyvauti turinčius problemų ir norinčius atsikratyti žalingų įpročių žmones: socialinių pašalpų gavėjus, asmenis, negalinčius surasti darbo dėl alkoholio vartojimo, vaikus nuo 14 metų, nesimokančius, turinčius elgesio ir mokymosi problemų. Projektą vykdančio „Alfa centro“ ir jame dirbančių specialistų tikslas padėti žmonėms, patekusiems į sunkią gyvenimišką situaciją, atgauti savigarbą, pasitikėjimą savimi, atrasti savyje užslėptus gebėjimus, padėti susirasti darbą, pakeisti gyvenimo būdą ir sugrįžti į bendruomenę.

VšĮ „Alfa centras“ aktyviai bendradarbiauja su Marijampolės pataisos namais, jų gyventojams, baigusiems reabilitacijos programą, suteikia pagalbą integruojantis visuomenėje. Centro savanoriai ir gyventojai taip pat aktyviai dalyvauja įvairiose visuomeninėse akcijose, pavyzdžiui „Maisto bankas“, vykdo projektą Alfa Run“ bėgimas su kliūtimis, kurio trasoje iškylančias kliūtis galima įveikti ne po vieną, bet kartu su savo komandos nariais, kaip ir reabilitacijos programos kelyje.

2018 metais „Alfa centrui“ skirtas Sveikatos apsaugos ministerijos (apdovanojimas „Už pagalbą ir paramą sugrįžtantiems gyventi“, nes šio centro bendruomenė savo veikla ir asmeniniais pavyzdžiais bei neblėstančia energija skatina ir įkvepia kitus rinktis aktyvesnį, sveikesnį, įdomesnį – gyvenimo būdą. VšĮ ,,Alfa centro” įkūrėjas Vladislavas  Pocius ir visa bendruomenė, kurioje šiuo metų apie 20 žmonių, aktyviai veikia, ieško įvairių veiklos formų ir kviečia bendradarbiauti, kad kartu galėtume, padėti socialinės rizikos grupės žmonėms spręsti socialinės atskirties problemas, integruotis į darbo rinką, suteikiant psichosocialinės ir darbinės reabilitacijos paslaugas.

Susitikimo metu ,,Alfa centro” veiklą pristatančios mintys buvo ir padrąsinimas, ir pavyzdys, kaip nusprendę keisti savo gyvenimą ir savo gyvenimus pašvęsti, teikiant pagalbą priklausomybių prislėgtiesiems, turi didžiulės galios atgaivinti viltį gyventi kitaip neviltyje esantiems žmonėms, praradusiems bet kokį tikėjimą. Gerai, kai yra žmonių, kurie suteikia galimybę keistis ir gyventi kitaip šalia mūsų esantiems  bendruomenės nariams.

 Marijampolės savivaldybės administracijos

Komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE