Pagrindinis > Žmonės > Pomėgis > Aviamodeliuotojas Ignas Matulevičius: „Tik keli draugai žino, kuo užsiimu“

Aviamodeliuotojas Ignas Matulevičius: „Tik keli draugai žino, kuo užsiimu“

 

Ignas Matulevičius – aviamodelių sporto Lietuvoje čempionas, tarptautinių varžybų Latvijoje, Vokietijoje, Baltarusijoje, Prancūzijoje prizinių vietų laimėtojas. Rygiškių Jono gimnazijos trečiokas aviamodelių sportu susidomėjo būdamas 13 metų. Ignas džiaugiasi, kad šis pomėgis atveria daugybę naujų galimybių ir skatina tobulėti.

Ignai, kaip pradėjai domėtis aviamodeliais?

Dėl visko turiu būti dėkingas savo tėčiui. Jis papasakojo apie šį sportą ir nuvedė mane į aviamodelių būrelį. Ten buvau tik metus, nes nejaučiau progreso. Tada vienas draugas parodė, kaip valdyti modelį. Pirmas skrydis nebuvo sėkmingas, tačiau nuolat treniravausi, mokiausi, kad galėčiau skraidyti patalpose.

Kokia buvo pirmoji tavo pergalė?

2008 m. Kazlų Rūdoje pirmą kartą surengtos kambarinių aviamodelių varžybos, kuriose laimėjau 2 vietą. Tais pačiais metais buvau Vokietijoje, taip pat laimėjau 2 vietą. Dažnai atsiranda geresnių už mane ir tai yra gerai, nes suprantu, jog turiu tobulėti.

Kiek laiko gamini modelį?

Modelius, su kuriais skraidau lauke, perku, nes jie yra labai dideli ir pačiam gaminti neapsimoka. O salės modelius renku pats. Kadangi po pamokų lieka mažai laiko, dirbu naktimis. Jei viską darau rimtai ir atsakingai, užtrunku maždaug dvi savaites. Modelių rinkimas lyg paveikslų tapymas, iškart nepavyks meistriškai, tačiau to galima išmokti. Esu surinkęs apie 60 modelių.

Kaip atrodo pasiruošimas varžyboms?

Pirmiausia susirenki modelį, o kol pasiruoši varžyboms, atlieki maždaug 1000 skrydžių. Visada ruošiesi tik ateinančioms varžyboms, neįmanoma galvoti į ateitį, nes atvykęs sužinai kažką naujo, pamatai kitokias konstrukcines idėjas aviamodeliai labai greitai tobulėja.

Kas tave labiausiai palaiko ir skatina toliau užsiimti aviamodeliais?

Labiausiai palaiko šeima, ypač tėtis. Tik keli draugai žino, kuo užsiimu. Šis sportas nėra populiarus, viską darau dėl savęs, nesiekiu pripažinimo, todėl ir nesipasakoju. O motyvacijos man suteikia tėtis ir aviamodeliuotojas Donatas Paužuolis.

 Kas tave labiausiai žavi šiame sporte?

Atsiveriančios galimybės. Taip pat tai, jog viskas keičiasi. Susipažinau su tokiais įdomiais žmonėmis kaip Algimantas Vasiliauskas, Ričardas Šiumbrys, Donatas Paužuolis, pasisemiu iš jų patirties.

Teko girdėti, jog neseniai grįžai iš Jungtinių Arabų Emyratų. Papasakok, ką ten veikei?

Kartu su Donatu Paužuoliu dalyvavome žymaus režisieriaus Franco Dragone šou Abu Dabyje. Atvykę susitikome su organizatoriais, jie paprašė parodyti, ką sugebame, kad žinotų, ko gali reikalauti. Turėjome padaryti šou ir nustebinti žiūrovus. Dvi savaites vyko pasiruošimas, pirmąją savaitę ne tik eidavome į repeticijas, bet ir surinkinėjome atsarginius modelius. Turėjome tik vieną laisvą dieną. Nuolat jaučiau įtampą, nes režisierius mus pakviesti galėjo bet kurią akimirką, privalėjai būti pasiruošęs. Kitas dvi savaites vyko šou, iš viso jų buvo 22. Mūsų pasirodymas trukdavo 34 minutes. Pats geriausias jausmas buvo, kai žiūrovai mums plojo atsistoję, o šeichai prašė pamokyti to, ką parodėme, ir juos. Viena mūsų surinkta modelių pora liko karališkajai šeimai. Iš tiesų gavau neįkainojamos patirties, dauguma atlikėjų sakė, kad darbas su Franco yra kelias į naujas galimybes. Jeigu dar kartą turėčiau tokią progą, nedvejodamas ja pasinaudočiau.

Ar norėtum užsiimti šiuo sportu ateityje?

Kai buvau jaunesnis, modeliai buvo mano prioritetas, galima sakyti, tik tuo ir gyvendavau. Tačiau dabar daugiau laiko skiriu mokslams. Aviamodeliai man visada liks įdomus laisvalaikio praleidimo būdas. Iš to pragyventi įmanoma tik užsienyje, tad reikėtų rinktis klajoklišką gyvenimą, o aš norėčiau gyventi kitaip.

Dėkoju už pokalbį.

Vasarė KAPSEVIČIŪTĖ

Asmeninio albumo nuotrauka.

Nr. 14 (18), 2013 m. balandžio 6–12 d.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE