Pagrindinis > Naujienos > Pomėgis gali būti ir… aitriųjų pipirų auginimas!

Pomėgis gali būti ir… aitriųjų pipirų auginimas!

Įspūdingo dydžio pintinę, kurioje – net 17 rūšių aitrieji pipirai: pačių įvairiausių formų, spalvų, atspalvių, galėjo matyti Marijampolėje esančio ūkininkų turgelio lankytojai. Ne tik pamatyti, bet ir įsigyti jų – ne tik skirtingų formų, bet ir skirtingo aitrumo.

Aitriuosius pipirus pardavinėjo pati jų augintoja Narto kaimo (Marijampolės sav.) gyventoja Vilma KOŠUBIENĖ, kuriai aitriųjų pipirų auginimas – savotiškas pomėgis, galbūt pereisiantis į verslą.

Šiandien ir pati Vilma turbūt negalėtų tiksliai atsakyti, kaip ir kodėl ji pasinėrė į aitriųjų pipirų įvairovę. Matyt, toji mintis galvoje sukosi seniai, o štai prieš prasidedant šių metų šiltajam laikotarpiui intensyviai ėmė supirkinėti aitrijų pipirų sėklas. Ieškojo įsigyti jų visur: ir parduotuvėse, ir internetu. O kai įsigijo, pasėjo – net 80 rūšių! Tiesa, išdygo apie 70 rūšių, o užaugino – apie 30 rūšių.

Aitriuosius pipirus Vilma augino ir šiltamiuose, ir lauke. Šiemet buvo pirmi metai, kai V. Košubienė, daug metų besivertusi braškių auginimu, jų vietoj pasodino aitriuosius pipirus (šiems ir priežiūros reikia gerokai mažiau). Derliaus būta gausaus. Dalį išaugintų aitriųjų pipirų moteris pardavinėjo turguje, dalį skyrė padažų gaminimui (Vilmos gaminami padažai – atskira istorija: skonių ir kvapų harmonija nepalieka nė vieną paragavusį abejingą).

O kas toliau? – natūraliai kyla klausimas. O toliau, kaip minėta pradžioje, tai gali būti ir  verslas!

Autorės nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE