Pagrindinis > Dėmesio! > Paroda „Niekieno žemė – Prūsų Lietuva“

Paroda „Niekieno žemė – Prūsų Lietuva“

Kviečiame į Leonardo Surgailos fotografijų parodos „Niekieno žemė – Prūsų Lietuva“  pristatymą spalio 26 d. 17.00 val. Marijampolės krašto muziejaus galerijoje „Saulėratis“ (Vytauto g. 29).

„Pačiame Europos viduryje yra toks plotelis, į kurį patekęs staiga pasijunti esąs visiškai kitame laike“ – teigia autorius.

Mažoji Lietuva, Prūsų žemė, Karaliaučiaus kraštas, Kaliningrado sritis – retas kuris kraštas turėjo tokią vardų įvairovę ir matė tokius skausmingus istorinius pokyčius. Šiandieną čia gyvena visai kita tauta, nieko bendro neturinti su ta kultūra, kurios įspūdingi griuvėsiai dar vis tebestovi.

„Aš stengiausi parodyti tą Rytprūsių dvasią, kuri vis dar gyva šiame krašte, ir jos santykį su šiandiena. Tai – savotiška griuvėsių poezija. Galima šį kraštą dar pavadinti NIEKIENO ŽEME“, – pasakoja kūrėjas.

Apie autorių

Leonardas Surgaila gimė Kaune. Jo tėtis taip pat fotografavo dar prieškario laikais. Namuose buvo įsirengęs profesionalią fotolaboratoriją, turėjo gerų fotoaparatų ir 8 mm kino kamerų. Tad Leonardas jau nuo paauglystės pradėjo fotografuoti ir filmuoti. Ketverius metus mokėsi dailės mokykloje. Dešimt metų vadovavo Kauno radijo gamyklos kino studijai „Banga“ – nuo 1982 m. iki jos panaikinimo 1992 m. Buvo įkūręs vizualinės antropologijos klubą „Aista“. Kino filmo „Vilius Orvidas“ (rež. Vytautas V. Landsbergis) iniciatorius ir bendraautorius.

1996 m. su šeima išvyko į JAV. Trumpai gyveno Niujorke, vėliau Čikagoje. Nuo 2004 m. gyvena San Francisko Bay Area.

Karaliaučiaus kraštą jis fotografavo ir filmavo penkerius metus – 1988–1992 m. Padaryta apie 500 nuotraukų ir 16 valandų vaizdo įrašų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE