Pagrindinis > Naujienos > Algirdas Liutkevičius: dviračiu – aplink pasaulį!

Algirdas Liutkevičius: dviračiu – aplink pasaulį!

…Jo pomėgis – keliauti dviračiu po įvairias šalis, iš tikrųjų – po visą pasaulį.

Kalvarijietis Algirdas LIUTKEVIČIUS dviračiu jau aplankęs daug pasaulio šalių, numynęs ne vieną tūkstantį kilometrų, pažindamas įvairias kultūras (per 18 metų dviračiu numinta iš viso 34700 kilometrų, aplankyta 41 šalis). Žmogus jau visai netoli savo svajonės – apvažiuoti dviračiu visą pasaulį, tiksliau numinti Žemės pusiaujo, kurio apytikslis ilgis yra 40075 kilometrai, atstumą.

Šių metų kovo 23 dieną Kalvarijos krašto muziejuje/Informacijos centre,  dalyvaudamas renginyje „Algirdas Liutkevičius. Dviračiu aplink pasaulį“ (tai buvo pirmasis Kalvarijos krašto muziejaus organizuojamo renginių ciklo „Kelionių mozaika“ renginys), keliautojas demonstravo nuotraukas, dalinosi patirtais įspūdžiais, atsakinėjo į užduotus klausimus.

…Dviratis – ta transporto priemonė, kuri A. Liutkevičių „užkabino“ dar anstyvoje vaikystėje. Labai „užkabino“, netgi svajojo tapti tikru dviratininku, bent jau dviračių sporto būrelį lankyti. Deja, gimtojoje Kalvarijoje tokio būrelio nebuvo, o į Marijampolę važinėti tuomet dėl važiavimo subtilybių mokymosi bei tobulinimo buvo per daug sudėtinga.

Vis tik meilė dviračiui niekur neišblėso, o prieš 18 metų, 2006 m., išsirengė pirmajai didelei kelionei su šia transporto priemone.

Nuo tp laiko, per beveik 20 metų, kaip minėta, – 18 didelių kelionių dviračiu. Ir taip – kasmet. Grėsmė nutraukti reguliarų šių kelionių ciklą iškilo 2020 metais, per visuotinę pandemiją, tačiau pasisekė, nes, pasirodo, galėjo vykti į Latviją ir Estiją (vadinamasis burbulas tarp šių valstybių ir Lietuvos galiojo), taigi tuomet dviračiu numynė į Taliną ir atgal.

Į pusę iš šių kelionių Algirdas leidęsis vienas, kai kuriose dalyvaudavęs su draugais, kai kuriose – su kelionių dviračiais mėgėjų grupe „Baltic Circling“. (Kas ketveri metai toji grupė turi įdomią tradiciją: iš buvusios olimpinės sostinės vyksta į būsimą. Su šia grupe būtent tokiu tikslu ir Algirdas keliavo po Pietų Ameriką, Islandiją, Kanarų salas).

Į kiekvieną kelionę A. Liutkevičius vežasi savo dviratį, nors jį skraidinti gaunasi brangiau nei nuomoti.

Kelionės dviračiu (jų metu per dieną normaliais keliais nuvažiuoja 150–180 kilometrų)  visiškai užbūrusios šį žmogų, suteikusios jam neįkainojamos patirties, praplėtusios suvokimo, matymo ribas, užgrūdinusios.

Kaip teigia keliautojas, ilgiausia jo kelionė yra trukusi net 31 dieną – dviratį mynęs tuomet per dešimt šalių. Šalčiausia buvo Islandijoje, karščiausia – Pietų Amerikoje, ypač Brazilijoje, sunkiausia – Bolivijoje, Čilėje, Peru (Bolivijoje teko dviratį minti 3000 m virš jūros lygio, taip dviračiu pasiekęs aukščiausią pasaulyje kelią, per 5000 m iškilusį virš jūros lygio). Ir dar vienas rekordas – 9 paros nesiskutęs ir nesiprausęs (tam tuomet tiesiog nebuvo sąlygų)!

Šiais metais A. Liutkevičius ruošiasi kelionei dviračiu po Japoniją. Galbūt pasiseks užbaigti svajonės įgyvendinimą – įrašyti į savo kelionių archyvą 40075-ąjį kilometrą – Žemės pusiaujo apytikslį ilgį, arba, metaforiškai kalbant, apkeliauti dviračiu visą pasaulį.

Taigi dabar keliautojas gyvena džiugiu laukimu ir pasiruošimu kelionei – namų darbus atlikinėja: maršrutus sudarinėja, pasižymi, ką nori pamatyti, kas domintų keliaujant.

Asmeninio archyvo nuotraukos.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE