Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Dešimtoji jaunosios dailininkės, tapančios kojele, paroda

Dešimtoji jaunosios dailininkės, tapančios kojele, paroda

 

Balandžio 23–29 dienomis buvo švenčiama penkioliktoji nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurios tema „Biblioteka: informacija ir žinios – kiekvienam“. Marijampolės „Draugystės“  bibliotekoje balandžio 24 d. buvo pristatyta marijampolietės Vainetos VERBANOVAITĖS, išskirtinio talento jaunosios dailininkės, kuri savo nuostabiuosius paveikslus tapo koja ir turi neeilinių gabumų meno, literatūros ir, be abejo, informacinių technologijų srityse.

Prieš penkerius metus „Draugystės“ bibliotekoje taip pat Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Marijampolės visuomenei buvo pristatyta pirmoji Vainetos piešinių paroda „Pasaulis mano akimis“, kurios metu buvo išreikšta viltis po kelerių metų surengti naują parodą mūsų bibliotekoje, galbūt jau suremontuotose patalpose.

Per šį laikotarpį Vaineta su savo darbais dalyvavo žmonių su negalia bendrijos „Viltis“ organizuotame renginyje Seimo III rūmuose (2011–09–13), atstovavo Lietuvos neįgaliesiems Londone (2011–11–24), kur jos paveikslas buvo parduotas aukcione. Vainetos paveikslai buvo eksponuoti Neįgaliųjų dienos renginyje Kauno „Žalgirio“ arenoje (2011–12–03).  Rašytojo, režisieriaus Vytauto V. Lansbergio pagalba Vainetos paveikslai iškeliavo į Los Andželą (JAV), kur vyko lietuvių bendruomenės Padėkos dienos renginiai (2012–04–25). 2014 m. lapkričio–gruodžio mėn. Vainetos darbai buvo eksponuoti socialiniame tinklapyje „Facebook“.

Personalinės Vainetos parodos buvo surengtos  Druskininkų vaikų sanatorijoje „Saulutė“, 4 parodos Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijoje, Marijampolės kultūros centre. Vaineta su savo darbais dalyvavo tarptautiniame Lietuvos–Lenkijos–Rusijos projekte. Bendrame Marijampolės „Draugystės“ bibliotekos ir Kaliningrado srities Černiachovsko miesto viešosios bibliotekos projekte Vaineta pristatė skenuotų paveikslų parodą „Pasaulis mano akimis“ Černiachovsko bibliotekoje (bendravimas vyko virtualioje erdvėje).

 Vaineta Verbanovaitė kartu su savo ištikimaisiais ir geraisiais pagalbininkais – seneliais Roma ir Vasilijumi, dailės mokytoja Angele – pristatė dešimtąją, jubiliejinę, personalinę darbų parodą. Tai nelengvo, kruopštaus, ypač nagingo, reikalaujančio daug valios, kantrybės ir pastangų, bet kartu, labai malonaus, įdomaus ir intriguojančio Vainetos užsiėmimo  rezultatas. Parodos paveikslai tapyti nauja technika – monotipijos su akvarele. Į kiekvieną kūrinį įdėta daug pastangų. Darbuose atsispindi fantazijos, svajonės, šiluma ir meilė. Darbai yra unikalūs tuo, kad jaunoji dailininkė geba piešti tik kojele, nes tai atstoja jai rankas. Vaineta tiki, kad visi žmonės gali nuoširdžiai bendrauti, padėti vieni kitiems, kurti grožį, juo džiaugtis ir dovanoti vieni kitiems. Vaineta labai mėgsta bendrauti su įvairiais žmonėmis, mėgsta gauti dėmesio, kuris suteikia pasitikėjimo savimi ir skatina siekti naujų tikslų…

 „Draugystės“ bibliotekoje Vainetos Verbanovaitės dailės darbų paroda veiks iki gegužės 12 d. Maloniai kviečiame apsilankyti!

Danutė LUKŠIENĖ,

Marijampolės P. Kriaučiūno viešosios bibliotekos „Draugystės“ padalinio vedėja

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE