Pagrindinis > Kitos temos > Dovanų etiketas per vestuves: ne tik jauniesiems, tačiau ir nuo jų. Pasakoja etiketo ekspertas Julius

Dovanų etiketas per vestuves: ne tik jauniesiems, tačiau ir nuo jų. Pasakoja etiketo ekspertas Julius

Vestuvės porai dažnai yra viena gražiausių gyvenimo švenčių. Normalu, kad jų metu tikimasi tobulumo. Šiais laikais atsakingai pasirūpinti net ir mažiausiomis smulkmenomis  – nebus sunku. Juk internete informacijos apstu, o galiausiai galima samdyti specialistus, kurie suderins visas šventės detales.

Viena jų yra dovanos vestuvių svečiams. Tikrai taip. Per vestuves dovanas gauna ne tik jaunieji, tačiau ir jie turi pasirūpinti smulkmenomis, kurios skirtos patiems artimiausiems, kurie padėjo žengti santuokos keliu.

Apie dovanas vestuvių svečiams pasakoja etiketo žinovas Julius.

Padėka tėveliams

Ar dovanos tėvams per vestuves yra būtinos? Tikrai taip! Julius teigia, kad dovanos tėvams per vestuves turi būti asmeniškos ir nuoširdžios, išreiškiančios jūsų dėkingumą už jų meilę ir palaikymą.

Jauki dovana yra nuotrauka rėmelyje. Pasirinkite ypatingą nuotrauką, kurioje jūs ir jūsų tėvai esate kartu, žinoma, įdėkite ją į gražų rėmelį. Dovanos gali būti ne tik daiktinės, tačiau ir žodinės. Parašykite nuoširdų laišką ar eilėraštį, kuriame išreikštumėte savo meilę ir dėkingumą tėvams. Jei esate meniškas žmogus, galite nutapyti paveikslą, nupiešti portretą ar sukurti kitą meno kūrinį. Galiausiai, visada galite dovanoti kokius nors graviruotus daiktus, kurie bus naudojami kasdienybėje, tačiau dėl graviūros – visada primins jus. Tai yra taurės, puodeliai, dėžutės daiktams ir t.t.

Nesvarbu, kokią dovaną pasirinksite, svarbiausia, kad ji būtų nuoširdi ir išreikštų jūsų meilę ir dėkingumą tėvams“,- teigia Julius.

Dovanos liudininkams

Julius teigia, kad dovanos liudininkams yra labai dažnai pamirštamos ir tai gana grubus etiketo pažeidimas.

„Kadangi šiuo metu daugelis liudininkų tik padeda parašą ir daugiau nieko nedaro, tai gali atrodyti, kad neverta dovanoti kokios nors dovanėlės. Tai yra labai klaidingas požiūris,. Dovana tai yra padėka už santuokos liudijimą. Net jeigu asmuo daugiau nieko ir nedaro, tai nereiškia, kad nereikia jam atsidėkoti už tai, kad patvirtino, jog šie du žmonės nusipelno visą gyvenimą būti kartu“,- paaiškina Julius.

Mažos dovanėlės svečiams

Ar reikia mažų dovanėlių svečiams? Štai čia jau nuomonių yra labai daug. Dažnai tokį gestą pakoreguoja ir turimas biudžetas. Tai jo lieka – dažniausiai nusprendžiama padėkoti ir svečiams, kad jie atėjo į šventę. Kai biudžetas yra ribotas – tokia padėka gali atrodyti kaip perteklinė. Juk dažnai ir mažos smulkmenos, kurios atrodo nebrangios, labai “augina” sąmatą. O tikrai ne kiekvienas svečias noriai paima tą mažą dovanėlę. Pavyzdžiui – muilas. Atrodo naudinga dovana, tačiau ne kiekvienam jos reikia, kadangi kai kurie labai atsakingai renkasi naudojamas higienos priemones.

Apie dovanų pasirinkimą

Renkantis dovanas reikia suderinti praktiškumą, funkcionalumą ir estetiką. Taip pat nepamiršti ir emocijos, kuri įteikiama dovanos perdavimo metu. „Vestuves yra labai jausminga šventė, tad ir dovanos turi būti pasirenkamos itin atsakingai. Jos turi būti tokios, kad į jas pasižiūrėjus būtų galima atminti porą, kuri jas įteikė“,- teigia specialistas.

Kad ir kokia vestuvių atributika Jums reikalinga, kad ir kokios dovanos – svarbu, kad jos būtų perkamos patikimose prekybos vietose. Tai užtikrina kokybės garantiją. Vestuvės – viena gražiausių gyvenimo švenčių, kai minima dviejų žmonių meilės ir santuokos pradžia. Tegul jos būna tobulos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE