Pagrindinis > Dėmesio! > Europos diena Marijampolėje

Europos diena Marijampolėje

 

Jau tapo įprasta įvairiais renginiais tiek Marijampolėje, tiek visoje Lietuvoje švęsti Europos Sąjungos gimtadienį – gegužės 9-ąją. Mokyklos ir darželiai, bibliotekos ir universitetai, nevyriausybinės organizacijos ir Lietuvos institucijos, taip pat ir ES institucijos, dirbančios Lietuvoje, tame tarpe ir Europe Direct centrai, organizuoja įvairius renginius, skirtus Europos dienai paminėti.

Šiemet marijampoliečių vėl laukia keletas Europe Direct informacijos centro ir kitų centro partnerių organizacijų iniciatyvų. Renginius pradėsime taip pat jau tradicija tampančia akcija – miestiečių sveikinimu. Šįkart Europe Direct apjungė jėgas su Sūduvos gimnazijos ir Marijampolės Ryto pagrindinės mokyklos moksleiviais. „Ryto“ pradinukų su meile pagamintos gėlytės ir Sūduvos gimnazistų iškepti keksiukai pradžiugins sutiktus miesto centre gyventojus gegužės 9-ąją. Akciją pradedame 13 val. J. Basanavičiaus a. prie paminklo „Kalbai ir tautai“.

Vakare šventiniai renginiai tęsis Draugystės bibliotekoje – čia Europrotų turnyre susirungs šeimų komandos. Turnyras skirtas Europos kultūros paveldo bei Marijampolės kultūros sostinėms metams pažymėti, tad didžioji dalis klausimų bus susiję būtent su šiomis temomis.

Dar viena įdomi veikla laukia gegužės 12-ąją 12 val. J.Basanavičiaus a. – čia startuos asociacijos „Jaunimas yra“ organizuojamas orientacinis žaidimas „Catch me if EU can“. Pagal Geocaching formatą vyksiančiose orientacinėse varžybose dalyviai turės progą ne tik aktyviai praleisti laisvalaikį, bet ir prisiminti savo miesto istoriją.

Norintys dalyvauti protų mūšyje ar orientaciniame žaidime, turėtų sekti informaciją FB Europe Direct Marijampolė paskyroje ir registruotis nurodytais kontaktais.

Apie Europos dieną. 1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų.

Šis Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia.

1985 m. Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite