Pagrindinis > Dėmesio! > Garsinės peržiūros – gyvas improvizuotos muzikos ir tyliųjų filmų dialogas, jau antrą kartą keliaujantis po Lietuvą.

Garsinės peržiūros – gyvas improvizuotos muzikos ir tyliųjų filmų dialogas, jau antrą kartą keliaujantis po Lietuvą.

 

Žiūrėsime vieną pirmųjų nepriklausomų hibridinių filmų – režisierių Robert Siodmak ir Edgar G. Ulmer „Sekmadienio žmones“ (vok. k. „Menschen am Sonntag“). Šis žaižaruojantis, saulės nušviestas nebylusis filmas pasakoja apie saujelę miesto gyventojų, besimėgaujančių savaitgalio iškyla. Unikalus dokumentikos ir vaidybinio filmo hibridas suteikia retą progą pažvelgti į Veimaro respublikos laikotarpio Berlyną.

„Sekmadienio žmonės“ užfiksavo neišlikusį tarpukario Berlyną, jo interjerus, parkus ir gatves. Vienas svarbiausių filmo akcentų – miesto ir jame gyvenančių žmonių santykis. Siekiant autentiško miesto paveikslo, filme vaidino aktoriai mėgėjai, improvizavę savo kasdienybės scenas. Iki šiol linksniuojamas kaip filmas, anonsavęs prancūzų Naująją bangą ir italų neo-realizmą, „Sekmadienio žmonės“ –  pasivaikščiojimas nebeegzistuojančio miesto ritmu.

Komedija, drama, romantinis | 1930 m. | Vokietija | 73 min.
Intertekstai: vokiečių k.
Subtitrai: lietuvių k.

Garso takelius filmams kurs ir gyvai atliks šiuolaikinio eksperimentinio džiazo atstovai, grupė „Sheep got Waxed“: Adas Gecevičius (mušamieji), Simonas Šipavičius (saksofonas) ir Paulius Vaškas (gitara).
Renginys nemokamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE