Pagrindinis > Naujienos > Geriausia prevencija – ugdyti pilietį nuo vaikystės

Geriausia prevencija – ugdyti pilietį nuo vaikystės

 

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Vilkaviškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai didelį dėmesį  skiria nepilnamečių  švietimui — organizuoja įvairius susitikimus, paskaitas, kalba vaikams  apie  saugumą ne tik kelyje, bet ir juos supančioje aplinkoje, interneto svetainėse, dalina patarimus, kaip apsisaugoti nuo smurto, nuolat primena  apie alkoholio ir tabako gaminių vartojimo ar įsigijimo pasekmes ir kt.

Rugsėjo-spalio mėnesiais bendruomenės pareigūnai lankėsi daugelyje gimnazijų, progimnazijų, vaikų lopšeliuose-darželiuose, kur vedė saugaus eismo pamokėles vaikams. Tai pat pareigūnai vykdė švietėjišką veiklą vaikų tėvams, dalyvavo mokyklose vykstančiuose tėvų susirinkimuose, priminė apie tėvų atsakomybę už vaikų nepriežiūrą. Apie pasitaikančius nusikaltimus bei administracinius teisės pažeidimus, į kuriuos įtraukiami ir mažamečiai vaikai, pasakojo pareigūnės, dirbančios su nepilnamečiais.

Susitikimų metu vaikai, ypač mažiausieji, būna ypatingai smalsūs, jiems viskas įdomu, pareigūnai sulaukia daugybės klausimų. Pareigūnai ne tik atsako, pamoko, bet ir suteikia galimybę vaikams iš arčiau pamatyti ir prisiliesti prie policijos specialiųjų priemonių, taip pat įlipti į policijos automobilį.

Vyresnių klasių vaikai – dažni policijos komisariato lankytojai, jie nori sužinoti, kaip tapti policijos pareigūnu. Susitikimuose su vaikais bendruomenės pareigūnai pasakojo apie tai, kur galima įgyti policijos pareigūno profesiją, kokie keliami reikalavimai būsimiems ir jau esamiems pareigūnams. Vaikai iš pareigūnų sužinojo apie darbą policijoje – reikalaujantį didelės atsakomybės, darbštumo ir pareigos jausmo, kad pareigūnas privalo visada elgtis tinkamai kur bebūtų, nes jis visada yra pavyzdys kitiems

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK  informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE