Pagrindinis > Dėmesio! > Griežtinamos visuotinio karantino sąlygos

Griežtinamos visuotinio karantino sąlygos

❗️Siekiant stabdyti koronaviruso infekcijos plitimą ir apsaugoti šalies gyventojų sveikatą, Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymu Lietuvoje griežtinamos visuotinio karantino sąlygos❗️

♦️ NUO BALANDŽIO 4 D. STABDOMI SKRYDŽIAI BEI KELTAI Į ŠALĮ GRĮŽTANTIEMS KELEIVIAMS (bet ne krovinių ir prekių tiekimas), išskyrus kelto maršrutą Kylis-Klaipėda-Kylis arba turint vidaus reikalų ministro ar jo įgalioto asmens leidimą. Skrydžiai keleiviams vežti vykdomi gavus Lietuvos transporto saugos administracijos išduotą leidimą.

♦️ TOLIMŲJŲ REISŲ VAIRUOTOJAMS įvedama PRIVALOMA 14 DIENŲ IZOLIACIJA nuo atvykimo į šalį dienos. Šis terminas galės būti trumpesnis, jei išvykstama į reisą anksčiau. Tarptautiniuose valstybės sienos perėjimo punktuose visus iš užsienio grįžtančius žmones dėl koronaviruso infekcijos simptomų tikrins Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

♦️ APRIBOJAMAS APSAUGINIŲ AKINIŲ, SKYDELIŲ IR KAUKIŲ, TAIP PAT APSAUGINIŲ DRABUŽIŲ, VIENKARTINIŲ PIRŠTINIŲ EKSPORTAS Į TREČIĄSIAS ŠALIS. Eksportas bus leidžiamas tik valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu. Kitų prekių judėjimas neribojamas.

♦️ Kol šalyje galioja karantinas, atskiru savivaldybės sprendimu, GALI BŪTI DRAUDŽIAMA TRUMPALAIKĖ PATALPŲ IR BUTŲ NUOMA.

♦️ Valstybės ir savivaldybės biudžetinių įstaigų, taip pat sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams prastova galės būti skelbiama tik išnaudojus visas įmanomas darbo organizavimo formas bei būdus, t.y. jeigu karantino metu nėra galimybės dirbti nuotoliniu būdu ar darbuotojas nesutinka dirbti kito jam pasiūlyto darbo.

♦️ Siekiant riboti užkrečiamųjų ligų plitimą, esant poreikiui sveikatos priežiūros specialistai ir kartu su jais dirbantis personalas laikinai galės būti perkeliami į kitą sveikatos priežiūros įstaigą arba laikinai keičiamos jų darbo funkcijos, užtikrinant tinkamą sveikatos priežiūros paslaugų organizavimą.

♦️ Galiojant reikalavimui karantino metu viešose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus tos pačios šeimos narius, papildomas draudimas įvedamas ir plaukiojimui mažaisiais, asmeniniais, pramoginiais, sportiniais, tradiciniais laivais – leidžiama tik ne didesnėms nei 2 žmonių grupėms, išskyrus artimiausius šeimos narius.

Komentaras “Griežtinamos visuotinio karantino sąlygos

  1. Gerai, kurie gamintojai ar logistikos kompanijos turi nuosavus sandelius salies viduje. Karantinas tikrai stipriai apribojo ne tik fiziniu asmenu judejima, bet ir logistika, nors ir skelbta, kad sienos vezejams neuzdaromos, taciau uzdarant visas prekybos vietas, tu kroviniu reikejo maziau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE