Pagrindinis > Dėmesio! > Į Marijampolę atkeliauja Kakė Makė!

Į Marijampolę atkeliauja Kakė Makė!

 

Kakės Makės ir teatro gerbėjai turėtų suklusti: jau birželio 16 d. 12 val. Marijampolės kultūros centre pristatytomas naujas spektaklis!

Fenomenas – taip reikėtų apibūdinti visa tai, kuo tapo vaikų mylimas Kakės Makės personažas, kurį žino bene visi Lietuvos vaikai, tačiau gyvai dar ne visi neturėjo progos pamatyti. Leidykla „Alma littera“ kartu su režisiere Virginija Kuklyte pristato naujieną – gastroliuojančio teatro spektaklį „Kakė Makė ir atversta knyga“, kuris turo metu aplenks didžiuosius šalies miestus ir pradžiugins ilgai Kakės Makės laukusius gerbėjus mažesniuose miesteliuose.  

Naujausias Kakės Makės spektaklis pastatytas pagal dvi rašytojos Linos Žutautės knygas „Kakė Makė ir dantukų fėjos puota“ bei „Kakė Makė ir pabėgusios ausys“.  

Gastroliuojančio teatro spektaklio inscenizacijos autorė ir režisierė Virginija Kuklytė su Kakės Makės personažu susiduria jau trečią kartą – ji režisavo pirmuosius du spektaklius – „Kakė Makė“ ir „Kakė Makė ir pavogtas laikas“. Iki šių metų pabaigos naujasis spektaklis „Kakė Makė ir atversta knyga“ aplankys daugiau nei 30 skirtingų miestų. Kūrybinė komanda pasiryžusi Kakę Makę supažinti su jos dar nemačiusiais gerbėjais.

Leidyklos „Alma littera“ vadovė Danguolė Viliūnienė atskleidžia, jog gastroliuojančio teatro spektaklio kūrimui buvo rimtai ruošiamasi, o aktorių komanda buvo renkama itin atsakingai pagal tris kriterijus – muzikalumą, profesionalumą ir patirtį dirbant su vaikais. 

„Mintis kurti šį spektaklį brendo senokai. Per tą laiką atsirado daugiau Kakės Makės knygelių, o vaikai susipažino su naujais personažais, kurių ankstesniuose spektakliuose dar nebuvo. Buriant aktorių trupę, svarbiausia buvo pasitikėjimas ir profesionalumas. Norėjome sukurti spektaklį, kuris atspindėtų dabartinį Kakės Makės pasaulį su naujais, tačiau vaikų jau pamiltais personažais“, – sako D. Viliūnienė.

Anot leidyklos vadovės, aktoriai dirbantys su vaikais puikiai supranta vaikų psichologiją ir elgseną, todėl sugeba juos sudominti bei užmegzti bendrą kalbą: „Nors aktoriai spektaklio metu tiesiogiai nebendrauja su žiūrovais, tačiau jų perteikiama emocija paliečia kiekvieną atvykusį į spektaklį“.

D. Viliūnienės teigimu, šiame spektaklyje, kaip ir knygose, tėvai kartu su 4–9 metų amžiaus vaikais galės išmokti kūrybiškai spręsti kasdienius iššūkius.

„Naujausias Kakės Makės spektaklis leidžia į įprastas gyvenimo situacijas pažvelgti kiek kitaip ir žaismingiau įveikti kylančius iššūkius. Iš knygelių į sceną žengia daug žinomų personažų, tačiau netrūksta ir naujų vaikus valytis dantis moko Dantukų fėja, o stebina net iš mėnulio atskridę trys nykštukai. Įdomu tai, kad šiame spektaklyje ypatingas dėmesys skiriamas interaktyvioms dekoracijoms, kurios tampa svarbi vaidinimo dalis“, pasakoja D. Viliūnienė.

Artimiausi numatomi Kakės Makės spektakliai – birželio 8 d. Plungėje, birželio 16 d. Marijampolėje ir Alytuje.

Spektaklyje vaidina: Paulė Konstancija Giniotaitė, Adelė Teresiūtė-Aukštikalnė, Rokas Petrauskas, Šarūnas Navickas, Šarūnas Gedvilas, Leonas Milius, Eimantas Pakalka, Laurynas Jurgelis, Marta Lipčienė, Gabrielė Rudzienė.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE