Pagrindinis > Naujienos > Idėja gyventi geriau nuvedė į teismą

Idėja gyventi geriau nuvedė į teismą

 

Marijampolės apskr. VPK baigtas ikiteisminis tyrimas dėl nusikaltimo, kuris 2011-aisiais sudrebino ne tik Marijampolę – nukentėjusieji iš visos Lietuvos rašė prašymus policijai dėl jų vardu vykdytų banko operacijų. Idėjos prasigyventi autorė – marijampolietė A. K. (g. 1978 m.) Byla atiduota teismui, kuris spręs moters likimą.

Situacija, sakytume, banali: moteris, porą metų dirbusi banke ir regėdama daug, labai daug realių ir virtualių pinigų, sugalvojo, kad galbūt ir jai galima gyventi geriau. Kas įdomiausia, šiuo savo sumanymu apie galimą finansinę gerovę ji nepasidalino net su namiškiais. Teisininkų kalba kalbant, A. K., pasinaudodama klientų duomenimis, kai kuriuos pažindama asmeniškai, įgydama jų pasitikėjimą, klastojo dokumentus, jų vardu atidarinėdavo sąskaitas ir imdavo greituosius kreditus (žinoma, ne savo, o tų asmenų vardu). Be abejo, pinigai keliaudavo į A. K. piniginę.

Nuo 2008 iki 2011 metų tokiu būdu ji įgijo nemenką sumą – 24 076 eurus (primename, litais tai buvo kur kas apvalesnė suma). Tačiau per tą laiką A. K. šeima kokių nors turtų (automobilio, namo, etc.) neįgijo, kur dingo pinigai, negalėjo pasakyti nei pati moteris, nei jos vyras.

Aišku tik tiek, kad, pradėjusi imti kreditus kitų žmonių vardu, moteris skolas padenginėdavo imdama vis naujus kreditus. Iš pradžių sąskaitas atidariusi pažįstamiems žmonėms (kurie dėl to tarytum ir neprieštaravo), vėliau kitiems, jau mažiau pažįstamiems arba visai svetimiems banko klientams, ji prisistatydama banko darbuotoja (kas buvo tiesa), aiškindavo, kad įvyko klaida ir ji netrukus bus ištaisyta. Kaip tyrėjams tvirtino pati A. K., ji tikėjosi, kad atsiskaitys  su visais, tačiau nueita buvo jau per toli.

Į policiją kreipėsi ne tik įvairių Lietuvos vietovių gyventojai (jų yra apie 15), kurių vardu buvo paimti kreditai, bet ir pats bankas, identifikavęs nesąžiningą darbuotoją.

Marijampolės apskr. VPK Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus tyrėjai teismui pateikė 9 tomų bylą, kur sugulė ir nukentėjusiųjų, ir liudytojų parodymai. Moteris teismo laukia dirbdama užsienyje – ji stengiasi atiduoti pinigus, kuriuos neteisėtu būdu įgijo 2008–2011 metais.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE