Pagrindinis > Kitos temos > Ilgaamžis plienas ir jo rūšys

Ilgaamžis plienas ir jo rūšys

Plienas yra geriau žinomas kaip statybinė medžiaga, kurią galima plačiai ir ganėtinai lengvai pritaikyti statybos sektoriuje. Jis pasižymi unikaliomis savybėmis, kurių būtent ir reikia statybų darbuose. Plieno rūšių rinkoje galite aptikti ne vieną, tad kokios plieno rūšys dažniausiai yra naudojamos statybose?

Plienas, t. y., plastiškai ir termiškai apdirbamas geležies lydinys su anglimi (jos kiekis svyruoja iki 2,11%) ir kitomis medžiagomis, pasižymi unikaliomis techninėmis ir funkcinėmis savybėmis, tokiomis kaip:

 – stiprumas,

– elastingumas,

– plastiškumas,

– atsparumas smūgiams ir kitiems mechaniniams pažeidimams,

– kietumas,

– ilgaamžiškumas. 

Dėl to tai yra puiki statybinė medžiaga, dažniausiai naudojama įvairaus tipo statybų darbuose. Iš plieno yra statomi pramoninės, komercinės, ūkinės paskirties pastatai ir kiti, taip pat angarai, pritaikomi daugelyje sričių. Apie tai daugiau skaitykite čia: https://www.borga.lt/plieniniai-angarai/

Yra daug plieno rūšių, suskirstytų pagal įvairius kriterijus. Dažniausiai tipinės paskirties objektų statybai naudojamas konstrukcinis plienas, pasižymintis lengvu tempimu, lankstymu ir kt. savybėmis.

Be to, yra plieno rūšių, kurios atsparios, pavyzdžiui, korozijai. naudojami korozijai atsparūs plienai. Nerūdijantį plieną su padidintu atsparumu oksidacijai architektai dažnai naudoja kaip medžiagą, kuri puikiai dera su kitomis medžiagomis, pvz., stiklu.

Didžiojoje daugumoje statybinių konstrukcijų naudojami valcuoti plieno gaminiai. Pavyzdžiui, armatūros strypai, bendrosios paskirties strypai, vamzdžiai, lakštai, taip pat vinys, varžtai, sraigtai ir kt.

Kad jau kalbame apie skirtingas plieno rūšis, reikėtų žinoti, kad plieno žymėjimai, naudojant raidinius ir skaitmeninius simbolius (klases ir markes), nurodo pagrindines jo savybes, t. y., pritaikymą, mechanines ar fizines savybes. Dėl to atskirus plieno tipus galima identifikuoti pagal žymėjimą – nereikia būti specialistu.

Viena populiariausių plieno rūšių

Viena iš dažniausiai naudojamų statybinių medžiagų yra armatūrinis plienas, kurio vaidmuo yra, trumpai tariant, sustiprinti betoną. Dažniausiai tai būna armatūros strypai arba viela ritiniuose.

Armatūriniai strypai naudojami betonui sutvirtinti statybvietėje arba surenkamiems elementams, pavyzdžiui, grotelėms, tinkleliams ar armatūros rėmams, sukurti. 

Plienas yra tvirtas ir ilgaamžis metalo lydinys, todėl nenuostabu, kad didžiausias jo panaudojimas yra statybų sektoriuje. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE