Pagrindinis > Namai > Būstas > Kokius santechnikos darbus galima atlikti patiems?

Kokius santechnikos darbus galima atlikti patiems?

Santechnikas Vilniuje ar kitame mieste nėra didelė problema, tačiau norint santechnikos darbus atlikti patiems svarbu žinoti keleta esminių dalykų kiekvienam besiruošiančiam imtis darbo.

Viena iš dažniausiai atliekamų santechnikos darbų, kuriuos galima atlikti be profesionalų pagalbos, yra maišytuvų ir vamzdžių nesandarumų šalinimas. Neretai nutekėjimą sukelia susidėvėjusios poveržlės arba pažeisti vamzdžiai, kuriuos nesunkiai galima pakeisti tinkamais įrankiais ir kai kuriomis pagrindinėmis santechnikos žiniomis. Norėdami pataisyti nesandarią maišytuvą, galite pradėti nuo vandens tiekimo atjungimo ir nuimdami rankeną bei dangtelį. Iš ten galite išimti seną poveržlę ir pakeisti ją nauja, prieš surenkant maišytuvą. Panašiai, jei pastebėjote vamzdžio nuotėkį, galite naudoti vamzdžių pjaustytuvą, kad pašalintumėte pažeistą dalį ir pakeistumėte ją nauja, naudodami jungiamąsias detales ir sujungimo mišinį.

Kitas santechnikos darbas, kurį galima atlikti be profesionalų pagalbos, yra naujų dušo galvučių ar maišytuvų montavimas. Tai gana paprastas procesas, kurį galima užbaigti naudojant kelis pagrindinius įrankius ir santechnikos juostą. Norėdami sumontuoti naują dušo galvutę, pirmiausia nuimkite seną ir nuvalykite dušo rankenėlę. Iš ten galite apvynioti rankos sriegius vandentiekio juosta ir prisukti naują dušo galvutę. Panašiai, jei norite sumontuoti naują maišytuvą, galite pradėti nuo vandens tiekimo atjungimo ir seno maišytuvo išėmimo. Išvalę kriauklę ar stalviršį, galite sumontuoti naują maišytuvą naudodami tvirtinimo detales ir prijungdami vandens tiekimo linijas.

Tualeto dalių keitimas yra dar viena santechnikos užduotis, kurią galima atlikti be profesionalios pagalbos. Įprastos tualeto dalys, kurias gali tekti pakeisti, yra sklendė, užpildymo vožtuvas arba nuleidimo rankena. Šios dalys laikui bėgant gali susidėvėti ir sukelti problemų, pvz., bėgančio tualeto arba žemo vandens slėgio. Norėdami pakeisti sklendę, pirmiausia išjunkite vandens tiekimą ir nuplaukite tualetą, kad pašalintumėte likusį vandenį iš bako. Iš ten galite nuimti seną sklendę ir pakeisti ją nauju, prireikus pakoreguodami grandinės ilgį. Panašiai, jei reikia pakeisti užpildymo vožtuvą, galite pradėti nuo vandens tiekimo išjungimo ir seno vožtuvo nuėmimo. Sumontavę naują vožtuvą, galite reguliuoti vandens lygį ir išbandyti tualetą, kad įsitikintumėte, jog jis tinkamai veikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE