Pagrindinis > Dėmesio! > Išskirtinė paroda Dainų švenčių šimtmečiui ir Marijampolės vardo 35-mečiui!

Išskirtinė paroda Dainų švenčių šimtmečiui ir Marijampolės vardo 35-mečiui!

Išskirtinė paroda Dainų švenčių šimtmečiui ir Marijampolės vardo 35-mečiui! Jau nuo šio šeštadienio, vasario 24 d., J. Basanavičiaus aikštėje!

„Dainavome,  šokome, gyvenome…” – tai fotografijų paroda, kurioje atsispindi Dainų švenčių šurmulys, didingos akimirkos, vienybė ir bendrystė.

Marijampolė – miestas, turintis gilias chorinės kultūros tradicijas, suklestėjusias tarpukariu ir besitęsiančias iki šių dienų. Dar 1927 m. Marijampolėje jungtinio choro idėją pirmą kartą įgyvendino muzikos pedagogas ir dirigentas Juozas Kamaitis, suorganizavęs jungtinį dviejų savo vadovaujamų chorų koncertą. Netrukus įvyko ir pirmoji apskrities chorų Dainų šventė, skirta Vytauto Didžiojo 500 metų mirties metinėms paminėti.

Pokariu ir sovietmečiu dainų švenčių organizavimas tęsėsi, vyko ne tik miesto dainų šventės tuometiniame Kapsuke, bet ir rajoninės, suburdavusios minias dalyvių ir žiūrovų. Po nepriklausomybės paskelbimo Marijampolėje buvo organizuota respublikinė eksperimentinė Šokių šventė, vyksta Tremtinių chorų festivaliai.

Kviečiame šias istorines Dainų švenčių akimirkas pažinti ar prisiminti žvelgiant į fotografijas. Jose taip pat išvysite švenčių organizatorius, kolektyvų vadovus ir dirigentus.

Fotografijų autoriai: Antanas Gudelevičius, Laimutė Kraukšlienė, Romas Linionis, Ričardas Pasiliauskas. Taip pat panaudoti vaizdai iš Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus ir Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo Bibliotekos.

Paroda J. Basanavičiaus aikštėje veiks iki liepos 1 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE