Pagrindinis > Dėmesio! > Jau šį savaitgalį apšvietimo projekto inauguracija „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė”

Jau šį savaitgalį apšvietimo projekto inauguracija „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė”

 

Liepos 1-ąją, Tarptautinę architektų dieną Marijampolėje bus pristatyti menininkų iš Niujorko tapybos darbai ir įvyks apšvietimo projekto inauguracija „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė”. Tai jau ketvirtąkart vykstančio meno simpoziumo „Malonny – Marijampolė, Londonas, Niujorkas: idėjų migracija“ dalis.

Visą savaitę Marijampolėje dirba inžinieriai, ekspertas iš Italijos, tęsiamas J. Basanavičiaus aikštės apšvietimo projektas. Čia montuojamas miesto aikštėje esančio Kultūros centro pastato apšvietimas, kuris papildys vieningą centrinės aikštės šviesos kompoziciją.

Garsaus lietuvių dailininko, „Malonny” projekto kuratoriaus Ray Bartkaus kvietimu, šviesos dizaineris Kacper Dolatowski prieš tris metus atvyko į Marijampolę. Įvertinęs miesto apšvietimą ir jau esamus architektūrinius sprendimus jis pateikė pasaulinius pavydžius ir siūlymus kaip šviesos pagalba pagyvinti miesto gyvenimą.  Po metų dalis idėjų buvo įgyvendinta ir apšviesti Marijampolės savivaldybės ir viešbučio „Mercure” pastatai.

  „Kartu su Ray kuriant apšvietimą norėjome, kad jis prisitaikytų ir įsilietų į jau esamus architektūrinius sprendimus, tačiau kartu būtų naudingas miestui, taptų švenčių akcentu, būtų dinamiškas ir kintantis”,- apie šviesos projekto idėją pasakoja „AxonLighning” įkūrėjas  K. Dolatowski.  Šviesos dizaineriu jis žinomas jau dvidešimt metų.                                                          

Kacper Dolatowski kartu su Ray Bartkumi prižiūri montavimo  ir programavimo darbus, atlieka įvairius testavimus. „Džiaugiuosi, kad projektas tęstinis, nelydimas skubos. Galime vis naujai permąstyti jo raidą, stebėti kokius pokyčius jis turi architektūrai ir miesto naktiniam gyvenimui”, – sako K. Dolatowski.

 Miesto centrinę aikštę šviesa sujungiančio apšvietimo projekto pristatymo metu bus filmuojamas vaizdo įrašas, kuriame bus įamžinti visi susirinkusieji. Ši šviesos dizainerio K. Dolatowski  sukurta apšvietimo kompozicija pretenduoja į tarptautinį apdovanojimą ir pripažinimą. Projektas bus pristatomas Londono ir Niujorko bendruomenei. Įvertinti projektai publikuojami įvairiuose leidiniuose, tampa žinomi tarp architektūros, dizaino ir apšvietimo profesionalų. Tai suteikia žinomumo miestams, kuriuose jie sukurti.

 Pasak K. Dolatowski, vidutinio dydžio šalies miestams yra būtini drąsūs sprendimai, kurie sukurtų pokyčius, pritrauktų žmones, skatintų naujas idėjas. Per šiuos metus jis pastebėjo, kad Marijampolėje atsidarė naujų kavinių, atvyksta vis daugiau turistų, organizuojami įvairesni masiniai renginiai.

„Apšvietimas sukuria tam tikrą postūmį. Artėjantys metai ypatingi: Lietuva švęs valstybės atkūrimo šimtmetį, Marijampolė bus Lietuvos kultūros sostinė, „Malonny“ skaičiuos jau penktus metus, čia gali susidurti įspūdingos idėjos”, – svarsto jis –„Šį šeštadienį rengdami pristatymą jau galvosime apie ateinančių metų iššūkius”.

Programa:

Birželio 30 d.

19.00 val. viešbutyje „Mercure Marijampole“ įvyks forumas „3M: mes, miestas, menas“, kur prisistatys „Malonny“ projekte dalyvaujantys dailininkai. Diskusijoje dalyvaus garsūs Lietuvos menininkai ir žurnalistai.

Liepos 1 d.

13.00 val. Sienų tapybos pristatymas (pradžia J.Basanavičiaus aikštėje). Dailininkai Ray Bartkus, Ieva Martinaitytė Mediodia, MegRegelous.

23.30 val.  Šviesos projekto inauguracija J.Basanavičiaus aikštėje. Vidurnakčio muzika.  Improvizacija „Šviesos greitis: Niujorkas – Marijampolė“. Dalyvauja DJ Dominykas ir gitaristas K.Dolatowski.

Projekto mecenatas – „Arvi“, partneriai: Marijampolės savivaldybė, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje, „Sveikatingumo idėjos“, „Statybos ritmas“. 

Kacper Dolatowski. Malonny žiema. Irmanto Šalaševičiaus nuotrauka. Malonny apšvietimas.Irmanto Šalaševičiaus nuotrauka. Malonny apšvietimas.Irmanto Šalaševičiaus nuotrauka. jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE