Pagrindinis > Kitos temos > Ką reikia žinoti, norint keliauti su vaikais?

Ką reikia žinoti, norint keliauti su vaikais?

Vaikas visam laikui pakeičia mūsų gyvenimą. Staiga paaiškėja, kad turime daug mažiau laiko sau, atsiranda naujų prioritetų, dažnai tenka keisti planus ir juos pritaikyti naujam šeimos nariui. Tačiau tai, kad pasaulyje pasirodo naujas mažas žmogutis, neturėtų priversti mūsų atsisakyti savo svajonių. Galbūt ne visada pavyks jas įgyvendinti iki galo, tikriausiai tai dažnai užtruks ilgiau nei planuota arba teks šiek tiek planą modifikuoti, tačiau atsisakyti jų nereikėtų. Vaiko auginimą tikrai galima derinti su savo pomėgiais. Net jei tai kelionės. 

Ką daryti su vaiku, kai svajojame apie tolimesnę kelionę? 

Galimi keli šios situacijos sprendimo būdai: galima atsisakyti kelionės, atidėti ją, kol mažylis šiek tiek paaugs, vykti vieniems, paliekant mažylį artimiems šeimos nariams, pavyzdžiui, palikti prižiūrėti seneliams arba tiesiog sukrauti vieną papildomą bagažą vaikui ir pasiimti vaiką su savimi. 

Be jokios abejonės, yra dvi žmonių stovyklos, prieštaraujančios viena kitai. Pradėkime nuo tų, kurie neįsivaizduoja kito pasirinkimo, kaip tik keliauti su visa šeima. Į ką jie dažniausiai atkreipia dėmesį? Laimingi tėvai yra tik tuomet, kai jų vaikas yra laimingas. Atminkite, kad vaikas turi ne riboti mūsų gyvenimą, o jį praturtinti. 

Vertingiausias dalykas, kurį tėvai gali duoti savo vaikui, yra laikas kartu

Kelionės kartu reiškia, kad mažylis turi mamą ir tėtį išskirtinai 24 valandas per parą. Kartais savaites ar net mėnesius. Kuris vaikas šiandienos greitame gyvenime, pripildytame kasdienių darbų, turi tokią galimybę? Tai neįkainojamai vertingi gyvenimo momentai, nors šiuo metu daugeliui vaikų jų labai trūksta. 

Būtent kelionių metu šeimos nariai turi galimybę gerai pažinti vieni kitus, pasitikrinti krizinėmis akimirkomis, išmokti susikalbėti ir užmegzti tvirtus ryšius. Be to, kaip aiškina patyrę keliautojai: mes esame šeima ir turime būti kartu, norime būti kartu, tai kodėl turėtume keliauti be vaikų? 

Kelionės moko! 

Keliaudamas vaikas turi galimybę pamatyti ir patirti daug įspūdžių. Sakoma, kad kelionės ugdo, ir tai tikrai yra tiesa. Jų dėka susipažįstame su naujais žmonėmis, svetima kultūra, kalba, papročiais, todėl tampame atviresni, drąsesni ir tolerantiškesni, lengviau užmezgame ryšius su aplinkiniais ir atsiduriame įvairiose situacijose. 

Kelionės taip pat moko kantrybės, susidoroti su negandomis, nes niekada nežinome, kas iš tikrųjų gali nutikti per jas. Didžiulis įspūdžių kiekis, kuriuos patiria mažylis kelionės metu, yra neįkainojamas ir turi itin teigiamą poveikį jo vystymuisi. Viena, pavyzdžiui, pamatyti dramblį per televizorių ar knygoje, o visai kas kita – turėti galimybę stebėti jį natūralioje jo aplinkoje. 

Net jei neturėsite galimybės stebėti dramblį, kelionių dėka jie sužinos, kaip įdomu leisti laiką su kitais žmonėmis ir koks žavus gali būti mus supantis pasaulis.

Daiktai, kurių tikrai prireiks, keliaujant su visa šeima

Ne paslaptis, kad keliauti su vaikais vienas iš patogiausių ir mažiausiai streso keliančių kelionių būdų yra kelionės automobiliu. Žinoma, pirmiausia tam jums reiks saugios vaikiškos automobilinės kėdutės, kurią galite įsigyti čia: https://autoviskas.lt/vaikiskos-auto-kedutes. Bet kad šios kelionės neprailgtų ir būtų kiek įmanoma patogesnės, turite turėti keletą dalykų, kurie, mūsų manymu, jūsų keliones tikrai pavers kur kas komfortabilesnėmis. Vienas iš tokių daiktų, kuris turėtų būti mašinoje, yra šaldytuvas automobiliui, leisiantis mėgautis šviežiais maisto produktais ir gaiviais gėrimais. Kitas svarbus daiktas – stogo bagažinė. 

Žinoma, šiandien galite įsigyti begalę daiktų, praversiančių kelionėje, bet rinkitės atsakingai ir neapkraukite savęs krūva daiktų. Geriau pagalvokite, ko jums išties gali prireikti kelionės metu su vaikais. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE