Pagrindinis > Dėmesio! > Paskelbtos ekstremalaus bėgimo Kazlų Rūdoje kliūtys, jas įveikti sieks ir V. Baumila, ir čempionas iš Nyderlandų

Paskelbtos ekstremalaus bėgimo Kazlų Rūdoje kliūtys, jas įveikti sieks ir V. Baumila, ir čempionas iš Nyderlandų

Jau šeštadienį, rugsėjo 10 dieną. Kazlų Rūdoje vyks vienos didžiausių OCR ekstremalaus bėgimo su kliūtimis varžybų Lietuvoje „OCR Lietuva. Kazlų Rūda“. Organizatoriai – „OCR Lietuva“ – likus kelioms dienoms iki varžybų nuplėšė paslapties šydą ir paskelbė trasos žemėlapį bei dalyvių laukiantį kliūčių ruožą.

Pagrindinėje distancijoje dalyvių lauks 10 km trasa su 24 kliūtimis. Jiems teks įveikti įvairiausias kliūtis – padangų, spygliuotos vielos, „skraidančios beždžionės, tunelio, rąstų, „Zigzagų“, „Airiško stalo“, „Vertikalaus Pinokio“, „Ninja steps“ bei keletą kompleksinių kliūčių.

Šią distanciją įveikinės dauguma geriausių Lietuvos ekstremalaus bėgimo atstovų, tarptautinių turnyrų dalyviai. Tarp dalyvių bus žinomas Lietuvos atlikėjas ir didelis ekstremalaus bėgimo gerbėjas Vaidas Baumila, kuris Kazlų Rūdoje startavo ir užpernai, ir pernai.

V. Baumila yra ne kartą sakęs, kad ekstremalus bėgimas žavi savo universalumu, nuotykiais, galimybės „išsikrauti“ bei realizuoti save. Dėl to jis nuolat dalyvauti varžybose Lietuvoje ir jau planuoja rimtus išbandymus net ir užsienyje.

Tuo tarpu 5 km trasa turės 17 kliūčių. Jos yra įveikiamos kiekvienam, todėl šio sporto naujokai arba tiesiog aktyvūs žmonės, norintys smagiai ir turiningai praleisti laiką, drąsiai gali rinktis šį nuotolį.

Vaikams ir moksleiviams bus paruošta 1,5 km trasa. Jiems galės padėti ir tėveliai. Tai tarsi užpildo šio renginio devizą, kad „OCR Lietuva. Kazlų Rūda“ ekstremalus bėgimas yra tikra šventė, skirta visai šeimai. Nenuostabu, kad daugelis čia atvyksta su šeimomis, nes tiek vaikai, tiek suaugusieji gali rasti sau iššūkių, o kiti šeimos nariai tampa puikiais palaikytojais. Juolab, kad tai yra nuostabus laikas gamtoje, gryname ore ir puikioje atmosferoje.

Tuo tarpu nuostabios gamtos apsuptyje vykusias varžybas Kazlų Rūdoje pernai laimėjo olandas Frankas van Lieshoutas. Jis jau keletą metų gyvena Lietuvoje ir turi savo klubą „Sportive Locals“, kuriame galima mokytis ekstremalaus bėgimo paslapčių. Jis yra nusiteikęs šeštadienį apginti nugalėtojo vardą.

„Praėjusiais metais Kazlų Rūdoje bėgau pirmą kartą, kur ne tik bėgau, bet ir buvau savo auklėtinių iš „Sportive Locals“ treneriu. 10 km bėgimas buvo kupinas iššūkių, su nuostabiais takais gražiame miške bei įvairiomis kliūtimis – nuo šliaužiojimo per purvą laipiojimo virvėmis, rąstų nešimo, laipiojimo per sienas iki techninių sukibimo kliūčių. Buvo labai įdomu“, – sakė F. van Lieshoutas.

Olandas tikisi, kad pavyks pakartoji praėjusių metų sėkmę. Taip pat jis yra labai suintriguotas tuo, ką šiemet Kazlų Rūdoje paruošė organizatoriai. Jis ragina ne tik savo auklėtinius, bet ir visus aktyvaus sporto mylėtojus nepatingėti atvykti į Suvalkiją ir sudalyvauti nuostabią patirtį garantuosiančiame renginyje.

„Jeigu dar neužsiregistravote ir norite mesti sau iššūkį šį savaitgalį, nedelskite ilgiau ir prisijunkite prie manęs Kazlų Rūdoje“, – linkėjo olandas.

Šių varžybų starto ir finišo vieta – Kazlų Rūdos miesto parkas.

Ekstremalus bėgimas su kliūtimis iš dalies tapo ir olimpinių žaidynių dalimi. Oficialiai paskelbta, kad ekstremalus bėgimas pakeis jojimo rungtį šiuolaikinės penkiakovės varžybose. Ši žinia smarkiai padidino šio sporto populiarumą visame pasaulyje, taip pat – ir Lietuvoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE