Pagrindinis > Kitos temos > Ką reiškia audinio svoris ir kaip išsirinkti tinkamą?

Ką reiškia audinio svoris ir kaip išsirinkti tinkamą?

Ar siūdami drabužius, pirkdami audinius patalynei, rankšluosčiams ir kitiems namų aksesuarams, dažnai atkreipiate dėmesį į audinio svorį (dar dažnai sutinkamą kaip audinio gramatūrą)? O gal tiesiog kreipiate dėmesį į estetines vertybes, stilių, spalvą ir kitus aspektus? Nuo šiol derėtų atkreipti dėmesį ir į audinio gramatūrą. Ką tai reiškia ir kodėl ji svarbi? Sužinosite jau visai netrukus šiame įraše.

Nors gali atrodyti, kad perkant drabužius ar audinius siuvimui namuose, vienas svarbiausių aspektų yra jų estetika, tiesa ta, kad svarbiausia yra medžiagos kokybė ir svoris.

Neabejojame, kad žinote, jog medžiaga turi būti patvari ir atspari nepalankiems išorės veiksniams bei skalbimo priemonėms. Papildomas privalumas yra ir jos atsparumas raukšlėms, nes daugelis iš mūsų tikrai nemėgstame lyginimo. Pasirinkę kokybišką audinį, galite būti tikri, kad šis nepraras savo pirminės formos net ir po skalbimo. Tačiaus kokį vaidmenį atlieka audinio gramatūra, kitaip tariant, jo svoris?

Ką reiškia audinio gramatūra?

Kas yra medžiagos svoris? Audinio svoris yra ne kas kita, kaip vieno kvadratinio metro medžiagos svoris, išreikštas gramais. Dažniausiai pamatysite šį gramatūros žymėjimą – g/m2. Tam turi įtakos pluoštų skaičius, taip pat su pynimo storis ir dažnis.

Kuo didesnis medžiagos svoris, tuo gaminys yra storesnis. Pavyzdžiui, nuo smalsių kaimynų ar praeivių žvilgsnių jūsų privatumą namuose geriau apsaugos užuolaida iš sunkaus audinio, kurio gramatūra yra didesnė.

Tačiau reikėtų pažymėti, kad ne kiekvienu atveju sunkesnė medžiaga yra geriau. Pavyzdžiui, norint pasisiūti drabužius vasarai, šie turėtų būti lengvi ir erdvūs, kad su jais jaustumėtės komfortiškai net karščiausią vasaros dieną. Tokiu atveju jums reikia rinktis mažesnės gramatūros audinius. Tik tai užtikrins tinkamą oro pralaidumo lygį, o, žinoma, ir komfortą.

Tuo tarpu žiemą rinkitės sunkesnes medžiagas. Dėl šios priežasties jūsų drabužiai bus šiltesni ir puikiai šildys jūsų kūną. Didesnė gramatūra reiškia, kad gaminant konkretų audinį buvo naudojami sunkesni ir storesni pluoštai. Kita vertus, mažesnė gramatūra reiškia, kad pluoštai audinio gamybai buvo pasirenkami lengvesni ir plonesni. Dėl šios priežasties žieminiai drabužiai dažniausiai yra gaminami iš akrilo ar įvairių vilnos rūšių, tuo tarpu vasariniai – iš viskozės, lino, šilko ir kitų plonų medžiagų.

Kokią įtaką gramatūra turi audinio kokybei?

Gramatūra ne visada turi įtakos audinio kokybei. Plonesnis audinys, t. y. mažesnės gramatūros, gali būti tokios pat aukštos kokybės kaip ir didesnės gramatūros audinys. Iš tikrųjų svarbu yra medžiagos rūšis. Ar galima sakyti, kad šilkas yra prastesnės kokybės nei vilna? Kiekviena iš jų pasižymi skirtingomis savybėmis ir yra savaip nuostabi ir kokybiška.

Tą patį galima pasakyti ir apie medvilnę – storesnė medvilnė bus atsparesnė pažeidimams, bet tuo pačiu suteiks mažiau komforto karštomis vasaros dienomis. Tuo tarpu plonesnis medvilnės audinys bus erdvus, nors mažiau atsparus pažeidimams. 

Taigi nėra tikslinga vertinti kokybę pagal audinio gramatūrą. Mažos gramatūros audinys, kuris bus erdvus, gali būti toks pat kokybiškas kaip ir didelės gramatūros. Čia svarbiausia pasirinkti tinkamo svorio audinius skirtingiems projektams, kad galutinis rezultatas būtų puikus. Taip pat svarbu audinius rinktis iš profesionalų rankų. https://www.have.lt/ internetinė audinių parduotuvė gali būti jūsų sėkmės garantas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE