Pagrindinis > Regione > Kultūra > Kalvarijos viešojoje bibliotekoje – paroda „Ypatingas grožis“

Kalvarijos viešojoje bibliotekoje – paroda „Ypatingas grožis“

Vasario 21 d. Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Tarptautinio projekto „Ypatingas grožis“ fotodarbų parodos atidarymas. Renginyje dalyvavo projekto koordinatorė Vidmantė Raustytė ir viena iš projekto fotografių – Danutė Junevičienė.  Koordinatorė pasakojo apie projekto idėjos gimimą, jos įgyvendinimą. Pasidžiaugė žmonių geranoriškumu, įsitraukiant į šį projektą, tačiau neslėpė ir tai, kad teko susidurti su aplinkinių nuomone, jog negalią turintis žmogus negali būti fotomodeliu. Tai ir buvo stimulas imtis šios idėjos įgyvendinimo ir sugriauti susiformavusią visuomenės nuomonę, parodant vidinį žmogaus grožį.

Projektas suvienijo apie 300 pačių įvairiausių žmonių – 109 modelius, 74 fotografus, 50 grožio stilistų, 6 operatorius, 5 dekoratorius, floristus, 16 savanorių, 6 organizatorius, 4 informacinius partnerius, 11 rėmėjų. Visi jie patikėjo dviejų negalią iš arti pažįstančių moterų – Editos Navickienės ir Vidmantės Raustytės – svajone.

Atidarymo metu buvo rodomas dokumentinis filmas apie šį projektą. Renginio dalyviai klausėsi choro „Sonantem“ (vadovė Ausma Sakalauskaitė) nuostabiai atliekamų kūrinių.

Parodoje „Ypatingas grožis“ eksponuojamose nuotraukose – negalią turintys žmonės, spinduliuojantys šiluma, gėriu, gyvenimo džiaugsmu. Pabuvojus Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje ji keliaus po Lietuvą  bei aplankys kitas Europos šalis.

Kviečiame aplankyti parodą.

 Astos Jankeliūnienės nuotraukos.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

 

Komentaras “Kalvarijos viešojoje bibliotekoje – paroda „Ypatingas grožis“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite