Pagrindinis > Dėmesio! > Kariuomenės ir visuomenės šventė pirmąkart keliasi į Marijampolę

Kariuomenės ir visuomenės šventė pirmąkart keliasi į Marijampolę

 

Pernai daugiau nei dešimt tūkstančių svečių sostinėje sulaukusi Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena šių metų gegužės 17 dieną kvies visus Lietuvos gyventojus į Marijampolę.

 Šiemet Marijampolės centre vyksiančios didžiausios metų kariuomenės ir visuomenės renginio metu visi miesto gyventojai ir svečiai galės apžiūrėti visas Lietuvos kariuomenės pajėgas. Nuo pistoleto iki sunkiojo kulkosvaidžio ir artilerijos pabūklo, nuo visureigio iki šarvuočio – visą pėstininkų ginkluotę ir kovos techniką pristatys dideles pajėgas į šventę mesiantys Sausumos pajėgų kariai.

Visi, norintys įsijausti į kario naujoko gyvenimą, galės išmėginti savo jėgas stovykloje „Tapk kariu dienai“, kurioje be jokio specialaus pasiruošimo galės įgyti paprasčiausių ir svarbiausių kiekvienam kariui žinių. Karo inžinieriai renginyje pristatys išminavimo ir apsaugos nuo masinio naikinimo ginklo įrangą, mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ kovotojai šventės lankytojams suteiks galimybę aplankyti taktinę vadavietę – vietą, iš kurios valdomas visos brigados mūšis.

Renginyje prisistatys ir visi Lietuvoje dislokuoti NATO sąjungininkų kariai. Prie Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų bus įsikūrę JAV, Vokietijos ir Portugalijos kariai, o prie Karinių oro pajėgų – NATO oro policijos misiją tuo metu atliksiantys Norvegijos ir Italijos karinių oro pajėgų kariai.

Kaip visuomet šventėje daug dėmesio bus skirta istorijai – norintieji galės apžiūrėti partizanų bunkerio maketą, partizanų ginkluotę, susipažinti su partizanų buitimi ir gyvenimo sąlygomis.

 Šventėje – net dvi karinės operacijos

 Pirmą kartą renginio svečiai turės galimybę išvysti jungtinę NATO sąjungininkų karinę operaciją, kurioje prie Lietuvos karių prisijungs ir šiuo metu Lietuvoje dislokuoti užsienio šalių kariai. Antroji karinė operacija – istorinė, kurioje bus galima išvysti Laisvės kovotojų veiksmus.

 Šventės metu koncertuos kariniai orkestrai, vyks kariškos rungtys ir estafetės, karo medicinos, kartografijos, fotosesijos su įvairių rūšių kariška ekipuote, veiks pirmosios pagalbos mokykla, prisistatys ir su kariuomene bendradarbiaujančios Lietuvos nevyriausybinės organizacijos.

Tradicija švęsti kariuomenės ir visuomenės dieną kilusi iš tarpukario Lietuvos, paprastai šios šventės vyksta trečiąjį gegužės savaitgalį. Šventės metu kariniai daliniai supažindina visuomenę su savo užduotimis, pristato naudojamą ginkluotę ir karinę techniką. Šią dieną taip pat prisimenami ir pagerbiami partizanai, pagarba atiduodama Lietuvos laisvės gynėjams. Kaip ir kasmet, šventiniai renginiai vyks ir kituose šalies miestuose ir miesteliuose.

 Bus pagerbti kovotojai už laisvę

 Taip pat, gegužės 16 d., minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną Kalniškės mūšio vietoje (Lazdijų r.) bus pagerbti kovotojai už laisvę. Renginyje bus paminėtos ir 70-osios Kalniškės mūšio metinės, priesaiką Lietuvai duos jaunieji šauliai, o į mūšio vietą iš Lazdijų dalyviai bus kviečiame atvykti važiuodami dviračiais ar bėgdami.

 Ievos Budzeikaitės archyvo nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE