Pagrindinis > Naujienos > „Mokyklos diena 2015″

„Mokyklos diena 2015″

 

Balandžio 24 dieną Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos bendruomenė ir miesto gyventojai dalyvavo „Mokyklos dienos 2015″ renginiuose. Ši šventė, tai renginių ciklo, skirto lakūno bandytojo Rimanto Stankevičiaus tragiškos žūties 25 – osioms metinėms paminėti, pradžia. 1990 m. rugsėjo 9 d. Italijos mieste Trevizoje vyko parodomieji skridimai. Rimantas Stankevičius demonstravo lėktuvą SU – 27. Lėktuvas patyrė avariją. Rimantas galėjo katapultuotis, tačiau tuomet   galinga oro mašina būtų įsirėžusi į gyvenamąjį rajoną. Jis nuskraidino krentantį lėktuvą į šalį ir žuvo.

    Apie lietuvį didvyrį moksleiviams edukacinės pamokos metu pasakojo mokytojos Vida Bačinskaitė ir Jurgita Papečkytė. Taip pat vaikai muziejuje  apžiūrėjo parodą, kuriai originalius eksponatus padovanojo Rimanto Stankevičiaus sesuo Janina Jakubauskienė, aptarė filmą „Atminties sparnai”. Pamokos pabaigoje moksleiviai, teisingai atsakę į klausimą apie Rimantą Stankevičių, buvo apdovanoti kalendoriais su mokyklos vaizdu.

   Moksleiviai tą dieną dalyvavo ir kitose edukacinėse veiklose. Gražino mokyklos koridoriuose stovinčius suoliukus kartu su dailės mokytoja Ernesta Boželyte – Liobiene, kūrė filmą su mokytoju Artūru Lazausku. Mokytojų Neringos Kavaliauskienės, Rimos Jančiauskienės, Ritos Dijokienės ir Linos Lelešienės padedami iš kartono gamino linksmus žmogeliukus  ir spalvotus drugelius, kuriais papuošė mokyklos kiemą.  Šokti ir dainuoti vaikus mokė choreografė Daina Misiukevičienė bei muzikos mokytoja Žydrūnė Zubrickienė.

    Baigiamoji renginio dalis prasidėjo „Puodelių daina”, kurią atliko vyresniųjų klasių mokiniai.  Meniškai žongliruodami popieriniais kavos puodeliais vaikai pasidžiaugė sugrįžusiu pavasariu, atnešusiu atgimimą ir džiaugsmą. Po to moksleiviai žaismingai pristatė „klasės darbus”, kuriuos ruošė edukacinių pamokėlių metu. Šoko, dainavo, dalinosi įspūdžiais. Mokyklos direktorė Asta Ivoškaitė pasidžiaugė moksleivių išradingumu, noru pažinti, kurti ir būti kartu. Ji taip pat padėkojo visiems už gražią šventę ir apdovanojo klasių kolektyvus.

Finalinis šventės akcentas – kompozitoriaus Teisučio Makačino ir poeto Stanislovo Žlibino daina „Berniukai”, kuri jau spėjo tapti mokyklos bendruomenės himnu. Ją iš širdies traukė ir maži, ir dideli, o klausėsi tie dešimt tūkstančių narcizų, renginio dieną išsiskleidusių kieme, ir tarp jų įsitaisęs didžiulis spalvotas drugelis, teikiantis džiaugsmą ne tik moksleiviams, bet ir visiems miestiečiams..

  „Mokyklos diena” – tai tradicinė šventė. Taigi visus marijampoliečius kviečiame  į susitikimą ir kitais metais.

Jurgita PAPEČKYTĖ

 Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos mokytoja

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE