Pagrindinis > Regione > Kultūra > Kinas po atviru dangumi Marijampolėje

Kinas po atviru dangumi Marijampolėje

2020 m. rugsėjo 18 dieną Marijampolėje vyko kino seansas po atviru dangumi. Nepabūgę šalčio keliasdešimt marijampoliečių rinkosi į „Šaltinio“ progimnazijos stadioną stebėti dokumentinio filmo „Tomorrow we disappear“. Kino filme žiūrovai buvo kviečiami įsijausti į skurdžiau gyvenančių Indijos gyventojų padėtį.

Renginio organizatoriai VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija ir Asociacija „Jaunimas YRA“ kvietė diskutuoti apie darnaus vystymosi tikslus (DVT), jų svarbą šiandienos visuomenei. DVT- tai siekių, susijusių su ateities tarptautine plėtra, rinkinys. Jį sudarė Jungtinės Tautos, šiuos siekius propaguodamos kaip tarptautinius darnaus vystymosi tikslus. DVT 17-oje tikslų kalba apie skurdo, bado mažinimą, lyčių lygybę, ugdymą, sveikatą, klimato kaitą ir kitas problemas. Marijampoliečių stebėtas kino filmas skatino susimąstyti, kaip industrializacija paveikia tam tikras visuomenės grupes, su kokiais kasdieniais iššūkiais tenka susidurti žmonėms, gyvenantiems skurdžiai. Kino filmas atkreipė dėmesį į visuomenės vartotojiškumą, parodė, jog reikėtų gyventi atsakingiau, kritiškiau pažvelgti į savo buitį ir gyvenimo būdą.

Neįprastose Lietuvos vietos planuojama parodyti 10 dokumentinio kino seansų, kurie atkreiptų dėmesį į darnaus vystymosi tikslus ir visuomenėje egzistuojančias problematikas. Kiekvienas kino filmas skatins daugiau galvoti apie iššūkius, su kuriais susiduria žmonija ir globalus pasaulis.

Projektą „SDG dokumentinio kino sesijos lauko ekrane“ vykdo VšĮ Kūrybos ir inovacijų laboratorija. Projektą finansuoja LR Užsienio reikalų ministerija ir Lietuvos vystomasis bendradarbiavimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE