Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Kodėl svarbu finansinis raštingumas?

Kodėl svarbu finansinis raštingumas?

Kiekvienas žmogus kasdien susiduria su pinigais, tačiau ne visada supranta, kaip juos valdyti, planuoti savo biudžetą, pasirūpinti saugia finansine ateitimi.

Finansinis raštingumas – tai gebėjimas efektyviai valdyti savo finansus. Šis įgūdis formuojamas nuolat, ilguoju laikotarpiu. Asmuo, turintis gerus finansinio raštingumo kompetencijos pamatus, gali priimti kur kas veiksmingesnius sprendimus, geriau pasirūpinti savo finansine gerove, suprasti taupymo, investavimo procesus. Toks žmogus galimai jausis saugiau, emociškai geriau ir bus mažiau pažeidžiamas.

Tyrimai rodo, kad didžiąją dalį žinių apie pinigus kaupiama iš artimiausios aplinkos, o gebėjimus stiprina tik nuoseklios ir vienos kitoms neprieštaraujančios žinios. Tad finansinio raštingumo svarbu mokytis atsakingai ir visur: švietimo įstaigose, namuose, savarankiškai. Organizacija „Jaunimas YRA“, siekdama prisidėti prie Marijampolės bendruomenės narių finansinio raštingumo gebėjimų stiprinimo, rengė įvairių renginių ciklą.

Šiuos mokymus vedė Šarūnė Petrošiūtė – Inspira Life ir Inspira altum įmonių įkūrėja, padedanti žmonėms ugdyti ir keisti finansinius įpročius, pasirūpinti finansine ateitimi, sumažinti patiriamą finansinį stresą. Kaip teigia pati: „Svarbiausia –žmogus, suprantantis, jog kokybiškas finansinis gyvenimas yra kiekvieno mūsų rankose, nesvarbu, kiek mes uždirbame. Pinigus valdyti turime patys, o ne jie mus.“

Renginių dalyviai pirmiausiai buvo pakviesti žinias plėsti asmeninio biudžeto planavimo srityje, kur buvo kalbama apie 6 finansinio planavimo žingsnius, santykius su pinigais, biudžeto formavimo metodus ir jų pritaikymą praktikoje. Vėliau nagrinėta daugelį žmonių gąsdinanti mokesčių tema. Dalyviai sužinojo, kokius mokesčius reikia mokėti, kas laukia pradėjus savo verslą, kokie yra darbo sutarties mokesčiai ir kitos prievolės. Buvo galima spręsti ir individualiai kylančius klausimus.

Taip pat nagrinėta ir Lietuvoje veikianti pensijų sistema, o renginys šmaikščiai pavadintas „Kaip sulaukus pensijos nebeskaičiuoti eurų? Jo metu kalbėta, kaip susiformavo ši sistema, ką keitė struktūrinės reformos, ką būtina žinoti kiekvienam dirbančiam žmogui. Šią informaciją ir tai, kodėl pensinis amžius yra ilginamas bei kada reikėtų pradėti rūpintis savo finansine ateitimi, galite sužinoti renginio įraše:

https://www.facebook.com/jaunimasyra/videos/863140921533113

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE