Pagrindinis > Kitos temos > Kokie yra reikalingiausi sodo darbų įrankiai?

Kokie yra reikalingiausi sodo darbų įrankiai?

Daugelis žmonių svajoja turėti nuosavą namą arba bent jau sodybą. Tačiau iki išsipildant svajonei nė neįsivaizduoja, kiek darbo ir visokiausių sodo įrankių bei įrangos ji pareikalauja.

Priklausomai nuo to, kokio tipo sodą nuspręsite įsirengti, jums prireiks skirtingų sodo įrankių. Kuo daugiau įvairių medžių, krūmų, o jeigu dar ir daržovių lysves nutarsite įsirengti, jums prireiks didesnio asortimento pagalbinių įrankių.

Pagrindiniai įrankiai, be kurių neišsiversite, net jeigu ir turėsite patį primityviausią sodą:

– žoliapjovė;

– karutis;

– laistymo žarna;

– purkštuvas pesticidams (piktžolėms, kenkėjams naikinti);

– kauptukas, žemės, sniego kastuvas, kelių skirtingų tipų grėbliai (žemei purenti, lapams grėbti);

– laistytuvas ir kt.

Nepaminėjome čia elementarių įrankių, kaip plaktukas, suktukas ar kirvis, kurie be jokių abejonių taip pat kiekvienuose namuose padeda atlikti smulkius remonto ir buities darbus. Tačiau sklype pasodinus vaismedžius ar gyvatvorę, neabejotinai pravers ir specialios žirklės genėjimui, karpymui, šakų smulkintuvai.

Šakų smulkintuvas taip pat labai pasitarnauja ne tik šakoms, bet ir sugrėbtiems lapams smulkinti, iš kurių vėliau galima padaryti kompostą. Susmulkinus šakas, šį gautą mišinį galima panaudoti kaip mulčių aplink medžius, lysvėms arba kurui. Šakų smulkintuvai gali būti benzininiai arba elektriniai, skirtingų dydžių ir pajėgumų, todėl išsirinkti reikėtų atsižvengiant į individualią situaciją.

Lapams, kad nereikėtų jų grėbti, taip pat galima rinktis specialų lapų pūtiklį, kuriuo lengvai ir greitai nupūsite lapus į vieną krūvą.

Stebint šiandieninius klimato pokyčius ir žiemos siurprizus, tikriausiai neprašausite, įsigydami mobilų elektrinį sniego kastuvą. Jis padės be didelių pastangų efektyviai pašalinti sniegą nuo takelių ir automobilių stovėjimo aikštelės.

Šiandien rinkoje galima rasti labai daug įvairiausios sodo įrangos, puikiai pritaikytos naudoti nedidelėse sodybose ar privačiuose namuose. Tačiau dažnai kyla klausimas, kaip pasirinkti ir ar verta investuoti, jeigu naudojame daiktą tik buitiniams poreikiams patenkinti.

Renkantis bet kokius įrankius bei įrangą savo reikmėms, būtinai rinkitės tik kokybiškus ir patikimus gaminius. Profesionaliam naudojimui skirti daiktai pasižymi ilgaamžiškumu ir patvarumu intensyviai juos naudojant. Taigi, turėdami tokius įrankius savo namuose, tikriausiai naudosite juos kone visą gyvenimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE