Pagrindinis > Dėmesio! > Kviečiame į Sūduvos dienos minėjimą

Kviečiame į Sūduvos dienos minėjimą

Sūduva išmintinga ir galinga ne tik istorija, bet ir žmonėmis. Istorijos vingiuose aptrupėjome ir sumažėjome, bet gebame atsitiesti ir vėl augti. Pradėkime nuo teisės pažinti necenzūruotą bei naujai atrandama mažiausiai dviejų tūkstančių metų istoriją, kaip Sūduvos kraštas kūrėsi, stiprėjo, keitė pasaulį ir stiprino pamatus Lietuvai.

Kurkime Sūduvą, ateities kraštą, su šimtmečių istorijos paveldu ir augimo sėkmės pavyzdžiu kitiems. Kovokime už teisę turėti daugiau administracinių ir finansinių priemonių jos kūrimui ir auginimui ateityje.

Kviečiame kartu pradėti minėti Sūduvos krašto dieną – nuo simbolinės datos, t.y. 2020 m. vasario 20 d. (pradžia 16 val.). Minėjimas vyks Marijampolės meno mokykloje (Vytauto g. 47, II a. salėje). Jo metu gėrėsimės Sūduvių kultūros žmonėmis, išklausysime vietinių ir svečių koncentruotus pranešimus.

Numatyti pranešimai apie Sūduvą – tūkstančių metų žinią ir jos įtaką gyvenimo kokybei (Gintaras Skamaročius), piliakalnius ir įtvirtintų gyvenviečių atsiradimą bei raidą Sūduvos krašte (doc. dr. Algimantas Merkevičius, VU Archeologijos katedra), antrojo amžiaus sūduvius prie Romos imperijos šiaurinių sienų (Kęstutis Subačius).  

Iš naujo atrasime pirmąsias žinias apie Sūduvos kraštą (doc. dr. Darius Alekna, VDU Švietimo akademija) bei genetikos tyrimų indėlį lietuvių ir kitų baltų priešistorei bei etnogenezei suprasti (gyd. Gintaras Songaila).

Etninės kultūros globos tarybos pirmininkė Dalia Urbanavičienė supažindins su šios struktūros veikla ir Sūduva joje.

Minėjimo metu Sūduvių kultūros žmones, kalbą, balsus perteiks Marijampolės KC apeiginio dainavimo ansamblis „Dijūta“ (vad. Audronė Jusaitytė) ir MKC Liudvinavo teatras “Žalias sodas” (vad. Vita Gvazdaitienė).

P.S. Renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas.

Gintaras Skamaročius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE