Pagrindinis > Dėmesio! > Kviečiame marijampoliečius prisiminti ir paminėti Baltijos kelio 25-metį

Kviečiame marijampoliečius prisiminti ir paminėti Baltijos kelio 25-metį

 

Šiemet sukaks 25 metai nuo tos dienos, kai trijų Baltijos valstybių piliečiai stovėjo gyvoje grandinėje, kovodami už savo laisvę. 1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos tautos išreiškė tvirtą savo apsisprendimą ir norą būti laisvos ir apie 2 mln. Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonių rankų grandinė nusitiesė nuo Vilniaus per Rygą iki Talino. Baltijos kelias įtrauktas į UNESCO programos ,,Pasaulio atmintis“ tarptautinį registrą ir yra įrašytas į Gineso rekordų knygą kaip ilgiausia žmonių grandinė.

Baltijos kelio akcija tapo vienu svarbiausių įvykių pažymint Sovietų Sąjungos ir nacistinės Vokietijos pasirašytų Ribentropo – Molotovo pakto ir jo slaptųjų protokolų metines bei šių dokumentų atneštas pasekmes – 1940 m. Sovietų Sąjungos Baltijos valstybių okupaciją, represijas ir žmonių trėmimus. Ši akcija buvo aiškus Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonių ženklas parodantis, kad šių šalių piliečiai trokšta susigrąžinti nepriklausomybę.

Rugpjūčio 23 -ąją, buvusią Juodojo kaspino dieną, 2009 m. Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio diena.

Marijampolės savivaldybėje vyko posėdis, kuriame tartasi, kaip įsijungti į Baltijos kelio 25-mečio renginius ir kaip paminėti Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos dieną Marijampolėje.

Baltijos kelio 25-mečiui paminėti organizuojama „Baltijos kelio sąšauka" – buvusių Baltijos kelio dalyvių, jų palikuonių susitikimas tose vietose, kuriose anuomet buvo stovėta. Sąšaukos metu Baltijos kelio maršrutu keliaus ir speciali Baltijos kelio knyga bei Palinkėjimų dėžė, į kurias bus sudėti Lietuvos miestų, rajonų gyventojų palinkėjimai ateities kartoms.

Kviečiame vykti į Baltijos kelio sąšauką“.

Kviečiame marijampoliečius rugpjūčio 23 d. vykti  į Baltijos kelio sąšauką paminėti  Baltijos kelio 25-metį. Susirinkti vėl kviestume kelio Vilniaus – Ukmergė 64,4 km (išvažiavimas iš Ukmergės) atkarpoje, kur prieš 25-erius metus Baltijos kelyje stovėjo susikibę rankomis mūsų krašto žmonės. Šia proga toje vietoje bus pastatytas specialus žymuo, priminsiantis apie marijampoliečių dalyvavimą šios istorinėje akcijoje. Vykti į akcijos vietą kviečiame ir savo transportu, ir organizuotai.

Norinčius dalyvauti Baltijos kelio sąšaukojenemokamai nuveš užsakytas autobusas. Kviečiame iki rugpjūčio 19 d. registruotis Savivaldybės  administracijos (Jono Basanavičiaus a. 1) 2 langelyje, tel. 8 343 90087 arba el. paštu danguole.micutiene@marijampole.lt

Parašykite palinkėjimą Lietuvai

Baltijos kelio jubiliejų ketinama įamžinti sudedant palinkėjimus Lietuvai  Baltijos kelio knygoje ir palinkėjimų skrynioje, kurios keliaus Baltijos keliu.

 „Baltijos kelio sąšaukos“ metu per susirinkusių žmonių rankas bus perduodama Baltijos kelio knygą, kurioje savo palinkėjimus Lietuvai ir ateinančioms kartoms įrašys pakeliui sutiktos įvairių šalies miestų, miestelių, rajonų delegacijų dalyviai.

 Palinkėjimus Lietuvai gali perduoti ir kiekvienas marijampolietis. Palinkėjimą reikia parašyti ant specialios kortelės, nurodant vardą, gyvenamą vietą, amžių. Palinkėjimų korteles reikia palikti arba pasiimti kortelę ir užpildyti Savivaldybės  administracijos  ( Jono Basanavičiaus a. 1) 2 langelyje.  Palinkėjimų kortelės bus perduotos „Baltijos kelio sąšaukos“ organizatoriams rugpjūčio 23 d.

Baltijos kelio knyga ir dėžė su palinkėjimais bus saugoma vienoje iš Gedimino pilies salių Vilniuje, kur ir prasidėjo Baltijos kelias. Parašykite savo linkėjimą ir išlikite Lietuvos istorijoje!

Paminėkime Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos dieną Marijampolėje

Rugpjūčio 23 d., Marijampolėje taip pat vyks renginiai, skirti Europos stalinizmo ir nacizmo aukų atminimui ir Baltijos kelio 25-mečiui,  priminsiantys kovojusius už Laisvę ir  Atgimimo dvasią.

 9.00 val. Šv. Mišios stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti Mažojoje bazilikoje.

 Po mišių marijampoliečių delegacijos išlydėjimas į „Baltijos kelio sąšaukos“ renginius.

 11.00 val. Jono Basanavičiaus aikštėje Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavų pakėlimas.                 Žuvusių už Lietuvos laisvę aukų pagerbimas. Dainų autoriaus ir atlikėjo, tituluojamo nepriklausomybės laikmečio dainiumi, Arvydo Vilčinsko koncertas.

 Būkime aktyvūs ir drauge Baltijos kelio 25- mečio renginiuose, kaip prieš 25 metus!

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE