Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Šauliška veikla: nebėra erdvės negatyvioms fantazijoms

Šauliška veikla: nebėra erdvės negatyvioms fantazijoms

Vilkaviškio rajono policijos komisariatas jau daugiau nei keturiolika metų bendradarbiauja su Vilkaviškio rajone esančių šaulių kuopomis. Šios bendros veiklos koordinatorė – Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Marijampolės aps. VPK) Vilkaviškio rajono PK bendruomenės pareigūnė Vilija Grybauskienė, kuri yra ir Suvalkijos šaulių 4-os rinktinės valdybos narė.

V. Grybauskienė teigia sunkiai įsivaizduojanti save be šios veiklos. Per tiek laiko užauginta ne viena jaunųjų šaulių, kurie dažnai tampa ir policijos rėmėjais, karta. Bendravimas tiek su pilietiškai nusiteikusiu jaunimu, tiek su garbingo amžiaus šauliais yra prasmingas – šauliška veikla tęsiama, jauniesiems perduodama patirtis, kai kurie jaunieji šauliai pasirenka policijos pareigūno profesiją.

Vilkaviškio r. policijos komisariate tapo įprasta, kad kas antrą penktadienį čia renkasi jaunimas. Pareigūnė V.Grybauskienė, atsakinga už jaunųjų šaulių ugdymą, moko juos šauliškų įgūdžių, pasakoja apie darbą policijoje, jaunimas skatinamas, baigus mokyklą, studijuoti teisę, kad po to savo ateitį susietų su darbu policijoje ar kitoje teisėsaugos institucijoje, jaunimui suteikiama juos dominanti teisinė ir kita informacija. Yra galimybė ir praktiškai pritaikyti įgytus įgūdžius – jaunieji šauliai-policijos rėmėjai dalyvaujasaugaus eismo akcijose, talkina policijai daugelyje renginių, miesto ir bendruomenių šventėse, jei yra poreikis, patruliuoja kartu su policijos pareigūnais.

O jų laisvalaikio galėtų bet kas pavydėti – organizuojamos išvykos dviračiais po rajono lankytinas vietas, dalyvaujama pėsčiųjų žygiuose, susitinkama ir bendraujama su vyresniaisiais šauliais-policijos rėmėjais. Kai tiek įdomios veiklos, nėra erdvės negatyvioms fantazijoms ar veikloms.

V. Grybauskienei iniciatyvų ir idėjų netrūksta. Gal todėl į šaulių gretas stoja iniciatyvūs, aktyvūs, visuomeniški, aukštesnių tikslų siekiantys žmonės, kurie vėliau papildo ir policijos rėmėjų bei policijos pareigūnų gretas.

Marijampolės aps. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE