Pagrindinis > Dėmesio! > Kviečiame pasigrožėti margaspalvėmis tradicinėmis LOVATIESĖMIS

Kviečiame pasigrožėti margaspalvėmis tradicinėmis LOVATIESĖMIS

Kviečiame pasigrožėti margaspalvėmis tradicinėmis LOVATIESĖMIS – įspūdinga Suvalkiečių interjero tekstilės dalimi! Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus pristato naują virtualią parodą „Interjero tekstilė: Tradicinės lovatiesės“.

Dabar mums sunku įsivaizduoti, kokią reikšmę lovatiesės turėjo senojo Lietuvos kaimo interjeruose. Viena aišku –  jų reikėjo kur kas daugiau nei šiais laikais. Lovatiesės naudotos ne tik lovai užkloti, bet ir prireikus stalui uždengti ar vietoj gūnios vežime patiesti. Šie audiniai buvo tinkama bei graži dovana įvairių šeimos švenčių proga.

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje saugoma gausi lovatiesių kolekcija. Šioje virtualioje parodoje išvysite, kaip atrodė Marijampolėje ir aplinkiniuose kaimuose gyvenusių audėjų darbai, išausti XX a. 2-8 dešimtmetyje. Šiuos darbus galime vadinti tikrais kūriniais, į kuriuos audėjos sudėdavo visą savo meistriškumą ir kūrybiškumą.

Lovatiesėms būdinga spalvų įvairovė, savita raštų kompozicija. Mūsų krašte mėgti baltos, raudonos, žalios, juodos spalvų deriniai. XX a. viduryje išpopuliarėjo rinktinės lovatiesės, kai visame lovatiesės plote išdėstomos stilizuotų lelijų, roželių žiedai. Jos buvo vertinamos kaip audėjų profesionalumo įrodymas. XX a. 2 pusėje tapo madingos šviesios nebalinto lino spalvos lovatiesės.

Tad kviečiame pasigrožėti Suvalkijos tekstilės paveldu!

Virtualią parodą galite pamatyti muziejaus svetainėje: http://www.marijampolesmuziejus.lt/virtualiosparodos/interjero-tekstile-tradicines-lovatieses

Arba Facebook tinkle: https://www.facebook.com/marijampolesmuziejus.lt/posts/2814729768604375

Paroda parengta, pagal 2019 m. išleistą muziejaus rinkinių katalogą „Interjero tekstilė“, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė. Leidinys prieinamas visose Lietuvos bibliotekose, taip pat galite jį įsigyti muziejuje. Daugiau informacijos apie leidinį: http://www.marijampolesmuziejus.lt/leidyba 

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE