Pagrindinis > Regione > Kultūra > Lankytojams duris atvėrė atnaujinta Kalvarijos viešoji biblioteka

Lankytojams duris atvėrė atnaujinta Kalvarijos viešoji biblioteka

Liepos 2 d. Kalvarijos viešoji biblioteka savo skaitytojus (ir ne vien!) pakvietė į šventę – atnaujintų patalpų atidarymo šventę, kurioje dalyvavo didelis būrys Kalvarijos krašto bibliotekos lankytojų, garbingų svečių (renginį moderavo aktorė Nijolė Narmontaitė). Oficialiojoje šventės dalyje – sveikinimo kalbos, linkėjimai, padėkos, pakili nuotaika, nuotaikingos aktorės atliekamos dainos, gero humoro kupini komentarai, po jos – susirinkusiesiems organizuotos ekskursijos po naująsias bibliotekos erdves – tvaskančias naujumu, šiuolaikiškumu – bei šventinių parodų apžiūrėjimas, galimybė pabendrauti su jų autoriais. Tuo tarpu mažieji bibliotekos lankytojai smagiai laiką leido su „Ledo šalies“ gyventoju Olafu.

Sveikinimai

 „Tai viena iš gražiausių bibliotekų Lietuvoje, sveikinu!“ – į naujutėlaitėje bibliotekos salėje gausiai susirinkusią šia proga publiką kreipėsi N. Narmontaitė ir sveikinimus palydėjo daina „Kviečiu į šventę“, kviesdama Kalvarijos ir jos apylinkių žmones į šventę, į meilės šventę, mat kur knyga, kur šiltas bendravimas, ten ir meilė.

 „Čia mano skaitytojai, čia mūsų žmonės. Mūsų bibliotekos ašis – jūs, skaitytojai!“ – šventės dalyviams sakė Kalvarijos viešosios bibliotekos direktorė Laima Karpavičienė.  Direktorė nuoširdžiai dėkojo savivaldybės merui, administracijai, specialistams, rangovams – visiems visiems, kurių dėka mažos savivaldybės centras pasipuošė erdvia šiuolaikiška biblioteka, kurioje yra vietos pačių įvairiausių poreikių lankytojams: čia ir naujausia informacinių technologijų įranga, ir jaukios erdvės ir mažiesiems skaitytojams, ir jaunimui, ir senjorams. „Tikiu, kad mus lydės sėkmė vykdant misiją – būti krašto žinių erdve“, – kalbėjo direktorė.

„Šioje bibliotekoje vyksta ir įvairiausi kultūriniai renginiai: knygų, parodų pristatymai, susitikimai su žinomais žmonėmis, tad džiugu, kad erdvios patalpos galės sutalpinti didesnį būrį tokių renginių lankytojų. Dėkoju bibliotekos darbuotojams už jų sunkų, prasmingą darbą, kurį atliko nebūdami čia (pusantrų metų, kol vyko renovacijos darbai, biblioteka dirbo ankštose patalpose, tačiau darbų kokybė nė kiek nenukentėjo)“, – sakė Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis. „Biblioteka man simbolizuoja žinias – vienintelį turtą, kurio niekas neatims, kuris niekada nenuvertės“, – merui pritarė savivaldybės administracijos direktorius Kęstas Spūdys, akcentuodamas šio žinių bei kultūros židinio svarbą savivaldybės gyvenime.

Projektavimo rangovas Juozas Ivašauskas, sveikindamas biblioteką su įkurtuvėmis,  įteikė direktorei simbolinį įkurtuvių raktą, o Seimo narys Juozas Oleka linkėjo, kad gražios svajonės išsipildytų, o Kalvarijos centre esantis senas pašto pastatas virstų naujaisiais kultūros namais.

Bibliotekos darbuotojus šia proga sveikino ir Kalvarijos savivaldybės mero pavaduotojas Antanas Burinskas, euroregiono „Nemunas“ vadovas Gintaras  Skamaročius Marijampolės, Vilkaviškio, Šakių bibliotekų, Kalvarijos kultūros centro,  Kalvarijos seniūnijos, Kalvarijos miesto bendruomenė atstovai, kiti svečiai.

N. Narmontaitė, bibliotekai padovanojusi savo paskutiniąsias dvi knygas, nuotaikingą popietę užbaigė veržlia daina ir šūkiu: „Tegyvuoja knygos po meilės, laimės sparnu!“

Parodos

Po oficialiosios renginio dalies šventėse dalyviai nesiskirstė: jų laukė ekskursija po renovuotą biblioteką, taip pat net kelių talentingų kraštiečių eksponuojamų parodų apžiūra, galimybė pabendrauti su jų autoriais.

Lankytojų dėmesį kaustė kalvarijiečio dailininko Vytautas Kalinauskas paroda „Kraštiečių alėja“ (šis menininkas paliko ir nuostabų ilgaamžį pėdsaką naujosiose bibliotekos patalpose: kelias sienas puošia puikios dailininko freskos), parodoje „Senoji Kalvarija“ Mantas Vaitiekūnas eksponuoja senąsias fotografijos iš savo kolekcijos, kuriose galima išvysti tokį miestą, koks jis buvo prieš 100 metų. Dalios Arminienies tautinių kostiumų lėlėms paroda „Lietuvaitės ir lietuvaičiai“ žavi tautinio kostiumo grožiu bei auksarankės kruopštumu bei įstabiu harmonijos pojūčiu. Bibliotekos darbuotojos Nijolės Skroblienės paveikslų paroda „Trumpalaikiškumas“ žiūrovą skatina pajusti akimirkos grožį, kuris gali būti sustabdytas tik kūrinyje, o ne realiame gyvenime. Savo kraštu besididžiuojantys kalvarijiečiai turėjo progos susipažinti ir su bibliotekos iniciatyva išleistų knygų paroda, kurios pagrindinis akcentas – meilė ir pagarba Kalvarijos kraštui bei jo talentingiems žmonėms.  

Erdvės

Bibliotekos rekonstrukcijos darbai truko pusantrų metų, viso šio projekto trukmė – 3 metai.  Projekto „Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams“, įgyvendinto pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 7 prioriteto „Kokybiško užimtumo ir dalyvavimo darbo rinkoje skatinimas“ įgyvendinimo priemonę „Modernizuoti savivaldybių kultūros infrastruktūrą“, tikslas – pagerinti Kalvarijos savivaldybės teritorijos gyventojų bibliotekinį ir informacinį aptarnavimą, padidinti teikiamų paslaugų įvairovę, taip išlaikant esamus bei skatinti papildomų lankytojų srautus, uždavinys – užtikrinti būtiną infrastruktūrą, siekiant pagerinti teikiamų Kalvarijos savivaldybės viešosios bibliotekos paslaugų kokybę. Bendra projekto vertė – 946 013 Eur, finansuota iš Europos regioninės plėtros fondo ir iš savivaldybės biudžeto.

Per pusantrų metų biblioteka pasikeitė neatpažįstamai: kompleksiškai atnaujinta jau buvusi infrastruktūra (šiuolaikiškumu dvelkiančios gražios erdvės, kuriose skoningai ir patogiai išdėstyti visi bibliotekos skyriai), pertvarkant pastato išplanavimą ir padidinant esamo pastato bendrąjį plotą. Iš kiemo pusės, senos katilinės vietoje, iškilo erdvus statinys, kuriame – salė būsimiems renginiams, mokymams, parodoms organizuoti. Taip pat įsigyta apšvietimo, garso, vaizdo, kompiuterinės, lankytojų aptarnavimo įrangos, baldų.

Kalvarijos viešoji biblioteka visada buvo savivaldybės traukos objektas, o po rekonstrukcijos lankytojų, tikimasi, tik daugės.

Autorės nuotraukos.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE