Pagrindinis > Dėmesio! > Lapkričio 13-17 dienomis „Spindulyje“ lankysis festivalis NEPATOGUS KINAS

Lapkričio 13-17 dienomis „Spindulyje“ lankysis festivalis NEPATOGUS KINAS

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ lapkričio 13–17 d. atkeliauja į Marijampolę. Jau aštuntąjį kartą kino teatre „Spindulys“ vyksiantis dokumentinių filmų festivalis pristatys stipriausius pastarųjų metų dokumentinius filmus nepatogiomis temomis. Tradiciškai už įėjimą į filmų seansus „Nepatogus kinas“ kviečia aukoti nuo 1 euro cento.

„Nepatogus kinas“ yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temoms, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti būti sąmoningiems ir kritiškiems.

Šių metų festivalio tema – Sienos. Kasdien mes sąmoningai ar netyčia statome sienas ir skirstome žmones, dalykus, gyvūnus į MES arba JIE. Tokia siena kartais būna labai subtili ir nematoma, o kartais – tvirta ar net fizinė. Kur baigiasi MES ir prasideda JIE? Tai – nuolat judanti ir iš naujo permąstoma riba.

Programa kino teatre „Spindulys“ (Kauno g. 13):

LAPKRIČIO 13 D. 18 val.

„Labas, robote“ (HI AI, 2018)

Ar dirbtinis intelektas gali atstoti artimiausius žmones: nuobodžiaujančiai senutei – smalsaus anūkėlio draugiją, intymaus bendravimo pasiilgusiam vyrui – meilužę ar gyvenimo partnerę? Kol filmo veikėjai ir jų humanoidai draugai pratinasi vieni prie kitų, fone skamba daugybė klausimų – ką gausime ir ką prarasime į savo gyvenimus įsileidę dirbtinį intelektą?

„Labas, robote“ – vienas lankomiausių „Nepatogaus kino“ filmų.

Daugiau apie filmą: https://nepatoguskinas.lt/2019/filmas/labas-robote/

LAPKRIČIO 14 D. 18 val.

„Normalumas“ (Normal, 2019)

Šis filmas – kelionė po lyčių stereotipus ir normalumo sampratas. Mergaitei veriami pirmieji auskarai. Tėvas lydi savo sūnų į jaunųjų motociklininkų lenktynes. Paauglės tirpsta dėl socialinių tinklų dievaičio. Vaikinai žaidžia kompiuterinius žaidimus. Filme kalba tik vaizdai, tačiau jų poveikis toks stiprus, kad imi savęs klausti: tai kas gi yra normalu?

Daugiau apie filmą: https://nepatoguskinas.lt/2019/filmas/normalumas/

LAPKRIČIO 15 D. 18 val.

„Lenkai vs. Lenkai“ (Dobra zmiana, 2018)

Pastaraisiais metais vis sparčiau gilėja skaldantis Lenkiją politinis ideologinis konfliktas. Dramatiška situacijos eiga šiame dokumentiniame filme yra sekama skiritngose barikadų pusėse esančių moterų akimis. Marta ir Tita – patriotės, bet abi patriotizmą suvokia skirtingai, nors abi didžiuojasi savo šalimi, jos istorija ir linki jai vien gero. Marta vadovauja sukarintai organizacijai, skleidžia krikščioniškas vertybes, palaiko valdančiąją konservatyvią partiją ir norėtų, kad Lenkija išstotų iš Europos Sąjungos. Tuo tarpu Tita nekenčia ginklų, yra liberalių pažiūrų aktyvistė, kovoja už demokratijos išsaugojimą ir džiaugiasi gyvenanti Europos Sąjungoje. Ar įmanoma įveikti gilėjantį įtrūkį lenkų visuomenėje?

Daugiau apie filmą: https://nepatoguskinas.lt/2019/filmas/lenkai-vs-lenkai/

LAPKRIČIO 16 D. 18 val.

„Kitokia meilės istorija“ (Heartbound: A Different Kind of Love Story, 2018)

Jutlandijos regione Danijoje gyvena 900 moterų iš Tailando. Prieš 25 metus tokia moteris čia tebuvo viena – tuomet ji pamatė progą padėti skurdžiai gyvenančioms, dažnai net prostitucija užsiimti priverstoms Tailando moterims ir gerai uždirbantiems, bet vienišiems danų vyrams. Šitaip Danijoje susiformavo atskira meilės imigrančių bendruomenė, kuri, pasitelkusi technologijas, ir toliau palaiko glaudų ryšį su likusiais gyventi kitoje pasaulio pusėje.

Daugiau apie filmą: https://nepatoguskinas.lt/2019/filmas/kitokia-meiles-istorija/

LAPKRIČIO 17 D. 15 val.

„Paskutinę akimirką“ (Under the Wire, 2018)

Šių metų festivalyje žiūroviškiausiu išrinktas filmas „Paskutinę akimirką“ pasakoja  karo žurnalistės Marie Colvin ir fotografo Paulas Conroy’us istoriją. Matydami Sirijoje prasidėjusio pilietinio karo pradžią, jie pasiryžta visam pasauliui papasakoti, kas vyksta viename pagrindinių konflikto centrų – Homso mietse. Jų ir saujelės kitų žurnalistų darbas padėjo pasauliui suprasti, kad per karinį konfliktą žūsta tūkstančiai civilių. Istorija papasakota pačių žurnalistų lūpomis, kartu pagerbiant M. Colvin, kuri iš Sirijos nebegrįžo.

Daugiau apie filmą: https://nepatoguskinas.lt/2019/filmas/paskutine-akimirka/

Bilietus į festivalio „Nepatogus kinas“ filmus bus galima pasiimti prieš filmų seansus kino teatro „Spindulys“ kasoje. Aukojant kino teatro „Spindulys“ kasoje, kiekvienas žiūrovas pats sprendžia, kiek norėtų paremti festivalį (auka – bent 1 ct). Žiūrovai, norintys išvengti eilių prie kasų, bilietus gali pirkti internetu į bet kurį filmo seansą per bilietų platinimo sistemą www.tiketa.lt. Bilieto kaina yra fiksuota (+ „Tiketa“ administravimo mokestis).

Daugiau informacijos www.nepatoguskinas.lt

Informacija tel. +370 343 54787

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite