Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampolę džiugino temperamentingi rumunų šokiai ir muzika

Marijampolę džiugino temperamentingi rumunų šokiai ir muzika

 

Rugsėjo 18 d. rumunų tautinio meno koncertą marijampoliečiams dovanojo liaudiškos muzikos ansamblis „Barzava“ iš Resitos (Rešica) miesto, su kurio Marijampolė yra užmezgusi bendradarbiavimo kontaktus.

Įspūdingas svečių iš Rumunijos kolektyvas sužavėjo žiūrovus savo temperamentingais šokiais, savita rumunų muzika ir dainomis, savo meistriškumu ir gyvybingumu. Koncerto metu kolektyvas pademonstravo kelias savo tautinio kolekcijas kostiumo ir pristatė išsaugotą rumunų kultūros autentiką. „Barzavos“ansamblio programoje buvo keletos Rumunijos regionų šokiai, dainos ir muzika. Žiūrovai turėjo unikalią galimybę pamatyti spalviniu ir stiliaus tikslumu sukurtus rumunų nacionalinius kostiumus, pajusti tautinės rumunų muzikos išskirtinį skambesį, dainose ir šokiuose net keletą minučių besikartojantį motyvą, primenanti Pietų Europai būdingas melodijas. Kolektyvas, gyvuojantis tik nuo 2011 metų, džiugino puikiu tautinės muzikos stiliaus pojūčiu ir jaunatviškumu.

Kartu su „Barzavos“ kolektyvu Marijampolėje viešėjo ir aštuonių žmonių Resitos (Rešica) miesto delegacija – Savivaldybės tarybos nariai ir administracijos bei pavaldžių įstaigų darbuotojai.

Viešnagės metu delegacijos nariai susitiko su Marijampolės savivaldybės vadovais, susipažino su Marijampole. Po koncerto „Barzava“ kolektyvo nariai ir svečiai smagiai vakarojo su Laisvalaikio ir užimtumo centro etnografiniu ansambliu „Žibinyčia“, mokėsi lietuviškų ir rumuniškų liaudies šokių.

Spalio pradžioje Marijampolėje lankysis Resitos miesto meras Mihai Stepanescu (Stepanesku). Viešnagės metu bus pasirašyta Resitos ir Marijampolės savivaldybių bendradarbiavimo sutartis. Ateityje numatytas bendradarbiavimas ekonomikos, turizmo, kultūros, švietimo, sporto ir socialinių paslaugų srityse turėtų paskatinti aktyvesnius dvišalius santykius, pasikeitimą delegacijomis ir meno kolektyvais.

Viešųjų ryšių tarnyba

Danguolės Micutienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE