Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampolė išsirinko dar vieną įspūdingą miesto akcentą!

Marijampolė išsirinko dar vieną įspūdingą miesto akcentą!

Jau dešimtą vasarą marijampoliečius ir miesto svečius džiugins unikalus tarptautinis meno ir architektūros simpoziumas „Malonny – Marijampolė, Londonas, Niujorkas: minčių migracija10“. Jubiliejinio renginio proga mieste naujomis spalvomis sužibs net 10 pastatų sienų. O  viena iš jų bus ypatinga – centrinėje miesto aikštėje esančio viešbučio „Mercure“ siena, pasipuoš didesniu nei 300 kvadratinių metrų  JAV dailininko Lou Beach kūriniu, kurį miesto gyventojai ir komisija išrinko viešo konkurso metu!

Konkurse dalyvavo 15 darbų, kuriuos pateikė žymūs Lietuvos ir užsienio menininkai, kurių darbai jau puošia arba šiais metais papuoš kitas Marijampolės miesto sienas: Eli Elysee, Ianthe Jackson, Ieva Mediodia,  Jeff Woodbury, Judy Tuwaletstiwa, Lou Beach, Mike Estabrook, Oleksandr Shatikhin, Philip Grisewood, Rachel Bacon, The Bubble Process, Vandana Jain, Vytenis Jankūnas, Will Theather, Žilvinas Kempinas.

Didysis konkursas vyko trimis etapais: Marijampolės miesto komisijos, kurią sudarė savivaldybės, viešbučio, turizmo bei Malonny organizatorių atstovai, Lietuvuvos meno ir architektūros srities profesonalų komisijos, kurią sudarė įvairių meno, kultūros institucijų atstovai, balsavimas bei svarbiausi konkurso vertintojai – visuomenė, kuri savo balsus atidavė daugiau nei 2000 asmenų.

2023 m. birželio 19 d. vykusiame miesto komisijos atstovų posėdyje  buvo suskaičiuoti  visų komisijų ir visuomenės vertinimo balai ir vienbalsiu konkurso nugalėtoju išrinktas JAV dailininko Lou Becho darbas – „Spring!“ (Pavasaris!)

Lou Beach (1947 m. Vokietija) antrojo karo metu su šeima emigravo į Niujorko valstiją Rochesteryje, kur baigė mokslus. 1968 metais atvykęs į Kaliforniją pradėjo savo meninę karjerą kurdamas asambliažo meną, studijuodamas, lankantis galerijose ir muziejuose. Kūrė koliažus iš nuotraukų ir senų „Life“ žurnalų. Bostone turėjo pirmąją asmeninę parodą naujai įkurtame Bostono meno centre, taip pat kurdavo iliustracijas užsakovams. Atvykus į Los Andželą senas draugas, žinomas muzikos verslo atstovas, paprašė Lou Beach iliustruoti albumo viršelį – tai buvo pradžia ilgos ir sėkmingos albumų plokštelių viršelių iliustratoriaus karjeros.

Vėliau tapo redakcijos iliustratoriumi – kūrė paveikslus žurnalams ir laikraščiams, meninę veiklą ir koliažus kūrė asmeniniam malonumui bei dovanoms. Bet suaugę jo vaikai – abu dailininkai- paskatino jį rimtai sutelkti dėmesį į meną, tad Lou Beach vėl pradėjo įsitvirtinti šioje srityje. Šmaikštūs, originalūs, protingi ir juokingi, iškreipti bet genialūs, netikėti paveikslai atkreipia pasaulio menų kūrėjų dėmesį: Matt Groening (Simpsonų kūrėjas), Terry Gilliam (filmų režisierius) ir kt. negaili komplimentų autoriaus darbams.

Marijampolė gali didžiuotis, kad pagrindinėje miesto aikštėje iki šiol buvusi pilka ir niūri didžiulė viešbučio „Mercure Marjampolė“ siena taps dar vienu įspūdį keliančiu objektu, kurio pagrindinį fasadą puoš įspūdingo dydžio, ryškus, pozityvus, išskirtinio dizaino paveikslas. Žydės ne tik netoliese esantis Poezijos parkas, ne tik namo, tarsi į inkilą, grįžtančių jaunuolių ar pirmą kartą Marijampolėjė besilankančių svečių akys, tačiau ir pati miesto širdis.

 Iš  toli matoma ir viena pagrindinių miesto sienų, tarsi miesto vizitinė kortelė, dabar taps širdis šildančiu ir šypsenas keliančiu vaizdiniu.

MALONNY’10: Marijampolė – Londonas – Niujorkas: idėjų migracija. Tarptautinis kūrybinis simpoziumas, tapęs kasmetiniu, tradiciniu renginiu, prisidedančiu prie Marijampolės miesto puoselėjimas šiuolaikišku būdu per per apsikeitimą idėjimis, bendradarbiavimą, savanorystę, meno kūrinių prieinamumo didinimą. Miesto gražinimo darbai prasidės nuo birželio 26 dienos, miesto matomiausiose vietose.

Per kūrybines savaites vyks dar daug įdomių susitikimų Marijampolės gyventojams bei svečiams:

S. Eidrigevičiaus knygos pristatymas birželio 27 d. 18 val., Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje.

R. Bartkaus knygos pristatymas birželio 28 d. 18 val., Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje.

Susitikimas su Malonny’10 menininkais birželio 30 d. 18.30 val., Beatričės Kleizaitės – Vasaris menų galerijoje.

Lou Bech knygos pristatymas ir ekskursija liepos 2 d. 13 val. Basanavičiaus aikštėje.

„Nuo paveikslo prie paveikslo“ liepos 5 d. 13 val. Basanavičiaus aikštė, prasidės nuo paminklo „Tautai ir kalbai, Lietuvos 1000-mečiui paminėti“.

Malonny uždarymo performansas liepos 6 d. 20.30 val. Marijampolės futbolo manieže.

Kviečiame dalyvauti ir mėgautis projekto organizatorių teikiamomis galimybėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE