Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės penktokai jau gali atsiimti raktus į rytojaus pasaulį – nemokamus mikrokompiuterius

Marijampolės penktokai jau gali atsiimti raktus į rytojaus pasaulį – nemokamus mikrokompiuterius

 

Lietuvos moksleivių jau pamėgti mikrokompiuteriai „BBC micro:bit“ atkeliavo ir į Marijampolę. Miesto penktokai bendrovės „Bitė Lietuva“ salonuose juos jau gali atsiimti nemokamai. Tai dalis iniciatyvos „Kompiuteriukai vaikams“, kurios tikslas nemokamai įteikti po kompiuteriuką Lietuvos penktokams. Atsiimdami šiuos įrenginius „Bitės“ salone moksleiviai kartu ir gaus patarimų, kaip naudojant juos įgyvendinti savo idėjas.

„Kompiuteriai gali būti ne tik žaislas, bet ir įrankis kurti informatikos, matematikos, robotikos ar gamtos mokslų pasaulyje. Mums svarbu, kad nepriklausomai nuo vaiko gyvenamosios vietos ar socialinio sluoksnio, jis neliktų užribyje tų technologijų, kurios bus itin svarbios jo ateičiai. Džiaugiamės, jog taip galvoja ir daugiau žmonių – jau surinkome daugiau nei pusę reikalingų lėšų kompiuteriukams. Planuojame, jog išsikeltą planą pasieksime kitų metų pradžioje ir kompiuteriukai tuomet pasieks visus Lietuvos penktokus. Kuo daugiau žmonių, bendrovių, organizacijų prisidės prie šio kilnaus tikslo, tuo greičiau vaikai turės galimybę ruoštis rytojaus technologijų pasauliui“, – teigia Povilas Poderskis, vienas iš iniciatyvos „Kompiuteriukai vaikams“ autorių.

Pirmieji kompiuteriukai Lietuvos vaikams buvo pradėti dalinti rugsėjo mėnesį ir jau pasiekė 10 tūkst. penktokų visoje šalyje. Dabar atėjo ir Marijampolės vaikų eilė – penktokai gali nemokamai atsiimti mikrokompiuterius „Bitės“ salone, apie konkrečias detales (kaip ir tiksliai kur atsiimti) informuos mokykla. Į saloną penktokai kviečiami atvykti kartu su tėveliais. Atsiimant mikrokompiuterius, į visus klausimus atsakys specialiai apmokyti „Bitės“ specialistai. Jie padės parsisiųsti ir įsidiegti reikiamas programėles, parodys pirmuosius žingsnius, kaip naudotis įrenginiu. Taip pat supažindins, kokios yra mikrokompiuterio galimybės, ką su juo galima sukurti ir patars, kur ieškoti daugiau informacijos ar priedų sudėtingesniems projektams.

„Lietuva kaip nedidelė šalis turi didžiausią dėmesį skirti keletui sričių, kuriose esame stiprūs ir galime užimti lyderio pozicijas. Būtent tokios ir yra informacinės technologijos bei programavimas. Šios sritys mums labai artimos, o joms reikalingi įgūdžiai jau dabar naudingi mūsų šalies ekonomikai, visuomenės raidai ir Lietuvos ateičiai. Džiaugiamės būdami dalimi šio projekto, kuris yra mažas žingsnis, leisiantis vaikams išbandyti technologijas, programavimą ir išmanius sprendimus. Neabejojame, kad dalis šių vaikų taps puikiais programuotojais ar IT specialistais ir sukurs netikėtų dalykų“, – sako Pranas Kuisys, bendrovės „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius.

Pasak jo, kitų metų pradžioje taip pat startuos nacionalinis konkursas, kuriame penktokai galės parodyti ko išmoko. Į „Kompiuteriukai vaikams“ inicijuotą projektą „Bitė“ investavo 30 tūkst. eurų. Didžioji dalis kompiuteriukų dalinami būtent „Bitės“ salonuose visoje Lietuvoje. Nuolat atnaujinamą lentelę su datomis ir regionais, kuriuose jau platinami kompiuteriukai, galima rasti adresu http://www.kompiuteriukai.lt/rollout/.

Anot P. Poderskio, šiuo metu taip pat aktyviai renkamos savanorių grupės, kurios vaikus supažindina su kompiuteriukų galimybėmis: „Kartu su projekto partneriais pradedame aktyviau mokyti vaikus, ką galima nuveikti su kompiuteriukais. Pavyzdžiui, 50 savanorių iš „Barclays“ paruošė mokymų medžiagą ir veda praktines dirbtuves Vilniaus mokyklose. Prie jų jungiasi pagalbininkai iš „Nasdaq“, „Baltic Talents“, Vilniaus universiteto ir kitų organizacijų. Be to, kartu su leidykla „Šviesa“ parengėme lietuvių, matematikos ir informatikos projektus, kurie išnaudoja kompiuteriukus ir taip leidžia papildyti penktokų pamokų turinį. Artimiausiu metu mokytojus su šia medžiaga supažindinsime.“

Apie mikrokompiuterius ir „Kompiuteriukai vaikams“

Mikrokompiuteriai – nedidelės mikroschemos, kurios gali virsti į išmanų skaičiuoklį, žingsniamatį, daugybos lentelę ir kitus įdomius projektus. Tiesa, prieš tai vaikai turi nesudėtingoje aplinkoje užrašyti komandas, kaip kompiuteriukas turėtų veikti. Tokiu būdu jie mokosi ne tik programavimo, bet ir loginio mąstymo bei kūrybiškumo.

Iniciatyvos „Kompiuteriukai vaikams“ tikslas – Lietuvos penktokams išdalinti po „BBC micro:bit“ mikrokompiuterį ir taip paskatinti moksleivius susipažinti su technine kūryba ir programavimu. Panašios iniciatyvos jau įvyko Jungtinėje Karalystėje, JAV, Singapūre, Suomijoje, Šri Lankoje ir kitose šalyse. „Kompiuteriukai vaikams“ Lietuvoje palaiko savivaldybės, įvairios bendrovės, organizacijos ir gyventojai. Daugiau informacijos apie iniciatyvą galima rasti tinklalapyje www.kompiuteriukai.lt, taip pat naujausia informacija bus pateikiama ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kompiuteriukai vaikams“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE