Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės „viltiečiai“ minėjo veiklos 20-metį

Marijampolės „viltiečiai“ minėjo veiklos 20-metį

 

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Marijampolės padalinys rugpjūčio 11 d. Marijampolės miesto Vytauto parke surengė šventinę 20-ojo organizacijos gimtadienio popietę. Renginio metu buvo prisiminta organizacijos kūrimosi istorija, pagerbti jai nusipelnę žmonės. Jubiliejiniame renginyje dalyvavo Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas, šiuo metu atliekantis mero pareigas, Povilas Isoda, mero pavaduotoja Irena Lunskienė, Savivaldybės tarybos Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas, Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Daiva Pankauskienė. Renginio neaplenkė ir Seimo nariai Albinas Mitrulevičius, Rima Baškienė, socialinės apsaugos ir darbo viceministras Antanas Burinskas.

Į renginį buvo atvykusi Laima Lazauskienė, kuri viena pirmųjų Marijampolės krašte ėmėsi burti intelekto sutrikimų turinčių vaikų šeimas ir įkūrė kartu su to meto Marijampolės rajono savivaldybės vadovais ir bendraminčiais vietinį „Vilties“ bendrijos padalinį bei dešimt metų jam vadovavo. Pastaruosius dvylika metų „viltiečius“ buria Marijampolės padalinio pirmininkė Marija Ražinskienė. Jos žiniomis, padalinio veikloje dalyvauja 158 šeimos, kai kurios iš jų augina ir po du neįgalius vaikus. Tiesa, nemenka dalis, net 43, šeimos šiuo metu išvykusios iš Marijampolės krašto ir gyvena emigracijoje, bet palaiko glaudžius ryšius su bendrija. Įgyvendindama neįgaliųjų integracijos į visuomenę projektus, bendrija teikia meninio, sportinio lavinimo, asmeninio asistento paslaugas, dalijasi patarimais juridiniais, socialiniais, sveikatos klausimais. „Ir jubiliejinę popietę norėjome daryti atviroje erdvėje, miesto parke, kad visuomenė matytų ir priimtų mus tokius, kokie esame“, – dalijosi mintimis M. Ražinskienė. Pasak jos, padalinys turi ir savanorių. Tai ne tik studentai, bet ir šeimų nariai. Pačios Marijos vaikai savanoriauja. Jauniausias Ražinskų Gabrielius, būsimasis antrokas, jau vikriai sukasi tarp padalinio narių.

Marijos iniciatyva 2013 m. Kalvarijos sav. Zapalimų kaime pradėtas sodinti „Vilties parkas“. Ji dėkinga Kazlų Rūdos miškų urėdijos medelyno darbuotojams už sodinukus ir patarimus. Be jų, bendrija turi ir daugiau rėmėjų, kurie pagelbėjo surengti ir jubiliejinę šventę. Tai mieste veikiančios verslo įmonės, LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas. Kalbėdamas renginyje bataliono vadas mjr. Rimvydas Balinskas teigė, kad iš „viltiečių“ mokosi tikros draugystės ir savitarpio pagalbos.

Marijampolės „Vilties“ bendrijos padalinio narius sukakties proga sveikino atvykę kolegos iš Kauno ir Alytaus padalinių.

Šventinį renginį užbaigė koncertas, kuriame pasirodė „Naisių vasaros teatro“ aktoriai ir iš Sūduvos kilę atlikėjai Ovidijus Vyšniauskas, Giulija.

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE