Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampoliečiai kartu su menininku iš Indonezijos kardinaliai pakeitė pastatą-vaiduoklį

Marijampoliečiai kartu su menininku iš Indonezijos kardinaliai pakeitė pastatą-vaiduoklį

Pastarąją savaitę Marijampolėje aktyviai vyko projektas „Gatvės meno mokykla“, kurio metu buvo atnaujinta elektros transformatorinė esanti gausioje švietimo įstaigų apsuptyje. Pagrindinis meninio – socialinio projekto tikslas buvo prisidėti prie Marijampolės miesto sienų tapybos augimo bei praktiškai supažindinti jaunimą su kūryba viešojoje erdvėje.

Projektas buvo vykdomas bendradarbiaujant keletui įstaigų. Pagrindinis organizatorius Marijampolės kultūros centras sėkmingai į veiklas įtraukė Marijampolės moksleivių kūrybos centrą, Atvirą jaunimo centrą bei Marijampolės Sūduvos gimnaziją. Vykstant „Gatvės meno mokyklai“ jaunimas iš aplinkinių švietimo įstaigų buvo aktyviai įsitraukęs į kūrybines veiklas, susipažino su gatvės menu, technikomis, mokėsi kurti trafaretus, perkelti juos ant sienos, ugdė gebėjimus piešti bei purkšti sienas fasadiniais, ekologiškais ir gatvės menui skirtais dažais. Reikėtų pastebėti, jog prie projekto įgyvendinimo prisidėjo ir mažiau galimybių turinčių jaunuolių, kurių dauguma neretai yra laikomi ne meno kūrėjais, o tokio tipo pastatų niokotojais.

Projekto esmė buvo pasitelkiant menininkų kūrybines galias visiškai transformuoti erdvę, paversti ją patrauklesne bendruomenei. Pagrindiniai projekto menininkai Marijampolės jaunimui ne tik norėjo pademonstruoti kaip reikia kurti viešosiose erdvėse, kaip tai atlikti techniškai teisingai, tačiau ir parodyti galimybes, jog savo aplinką galime kurti drauge, meno pagalba, pozityvia, šviesia išraiška. Šiuo atveju ir  kūrinio vieta buvo pasirinkta gerai suvokiant, kad pastatas yra prastos išvaizdos ir dėl to tampa nemaloniu užkampiu bei neigiamai veikia bendrą aplinkos vaizdą ir pojūtį.

Projekto metu aktyviai buvo vystomas tarptautinis bendradarbiavimas, prie elektros pastotės transformacijos prisidėjo du menininkai – marijampolietė Ieva Olimpija Voroneckytė ir Indonezijoje gerai žinomas gatvės meno kūrėjas Andres Busrianto. Šis menininkas Lietuvoje svečiuojasi jau ketvirtąjį kartą, todėl norėjo mūsų mieste palikti ir savo kūrybos. Menininkas dar žinomas slapyvardžiu Anagard, jis pasižymi  unikaliu, ypač detaliu braižu, gimtinėje veda edukacinius užsiėmimus vaikams bei suaugusiems, organizuoja gatvės meno festivalius, aktyviai kuria, dalyvauja tarptautiniuose konkursuose ir projektuose. Pastatui papuošti buvo panaudoti dailininko kurti trafaretai vaizduojantys įdomius, mums nematytus žmonių ir gyvūnų bruožų turinčius personažus.

Pagrindinis šio socialinio projekto kūrinys – įvairiomis gėlėmis pražydusi širdis su praviru langu. Piešinys gali būti įvairiai interpretuojamas, menininkai palieka laisvę kiekvienam įžvelgti savo prasmę. Pats Anagard teigė: „Kūrinio esmė – parodyti, jog grožis atsiranda iš įvairovės, visi yra savitai gražūs, o būdami drauge – meilėje ir darnoje – mes sukuriame dailų visuomenės portretą. Tą ir atspindi širdis, pražydusi įvairiaspalvėmis gėlėmis, augančiomis Indonezijos džiunglėse ir Lietuvos laukuose.“ Ieva Voroneckytė sakė, jog „Kūrinys parodo stiprų žmonių ir gamtos ryšį ir primena mums, kokie neatskiriami esame, kaip svarbu mylėti ne tik save, bet ir aplinką.“

Projekto organizatoriai ir partneriai tikisi, jog šis projektas bus tęstinis ir nesibaigs viena pakeista transformatorine, tačiau vėliau prisidės ir prie kitų viešųjų Marijampolės miesto erdvių kaitos.

Rėmejai: UAB Viva Color, UAB Mantinga, UAB Vidara, Ramirent Baltic AS, colorshop.lt  

Partneriai: Marijampolės savivaldybė, Marijampolės moksleivių kūrybos centras, Marijampolės atviras jaunimo centras

Renginio organizatorius – Marijampolės kultūros centras

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE