Pagrindinis > Naujienos > Miesto dienų nebus

Miesto dienų nebus

Vakar, po Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio, Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis su giliu liūdesiu pranešė liūdną žinią: „Atsižvelgiant į tendencijas ir karantino reikalavimus, nusprendėme pratęsti renginių viešosiose vietose organizavimo draudimą iki birželio 30 dienos. O tai reiškia ir liūdną žinią, jog Marijampolės Miesto dienų šiais metais nebus.” Iškart po tokio pranešimo Marijampolės plebėjų akyse sublizgo ašaros, užėmė kvapą, o krūtinę užplūdo nežmoniškas ilgesys, panašus į tą, kuris dėl tėvynės tautiečių emigrantų širdis drasko anglijose, norvegijose ir kituose užsieniuose.

Miesto dienų nebus ir taškas! Taip pasakė valdžia, o valdžios žodis šventas. Nedrįskite, plebėjai, prieštaraut, kaltinkit Korona virusą. Suprantu iš kur tas gilus liūdesys – marijampoliečiai apturės baisų nuostolį, nes negalės tris dienas pliumpti alaus bei kimšti keptų dešrukių su kopūstais, negalės mugėje nusipirkti kiniškų klumpių ir šaukštų, taip pat negalės bumbėdami piktintis, kad mugėje nesvietiškai brangūs lašiniai, drapanos ir visokie kiti buities rakandai. Nors kartą marijampoliečiai bus patenkinti viskuo, taip pat ir Miesto dienomis, kurių nebus, kadangi tiesiog nebus dėl ko reikšti pretenzijų.

Miesto valdžiai nebus dilemos, kada šauti fejerverkus: dvyliktą, nepasibaigus koncertui, ar vis tik palei pirmą, jau pasibaigus koncertui. Su susigiminiavusių miestų delegacijomis nereikės visą savaitgalį pijokauti ir taip gadinti sau sveikatos. Savivaldybės administracijos darbuotojai galės ramiau kvėpuoti, nes nereikės prieš valdžią drebėti, ar iš tos kontoros užsakė sceną su šviesomis, visiems bus ramiau: ir užsakovams, ir scenos bei šviesų savininkams. Viskas bus tik į gerą, plebėjai neinkš, nesikolios ir nedės į šuns dienas už tai, kad ne Butkutę, o kažkokį Mocartą užsakė. Visi bus patenkinti, kadangi savo išmaniuosiuose klausysis to, kas kam patinka. Visi bus laimingi.

Didžiausią nuostolį apturės partijos ir politikieriai. Artėjant rudeniui, taip pat ir Seimo rinkimams, prapuls galimybė centrinėje aikštėje tarsi bures išskleisti savo palapines ir šventės dalyviams dvi dienas p…i protą, kokie jie šaunūs, sąžiningi ir šiaip geri.

Viskas išeis tik į gerą. Marijampolės TV – ir ta – pakils į aukštesnį „levelį“, kadangi kameros ir toliau galės dulkėti rūsyje bei nereikės raudonuoti dėl Miesto dienų transliacijos tragiškos garso ir vaizdo kokybės. Galų gale gal net suprasime, jog nieko ir nepraradome. Šitiek metų tas pats per tą patį. Pavadinimas pasikeitė, bet turinys – ne. Jeigu jau pasivadinome Cukriniu festivaliu, ta bent jau aikštės viduryje šventės metu pastatykime „cukrinuko“ varymo aparatą. Būtų populiarus.

Miesto dienos kainuoja pasiutusius pinigus, todėl, palyginus, viskas, ką išvardinau anksčiau, yra visiška „jerunda“, tad pasistoja svarbiausias klausimas: „Kur dėsim sutaupytus eurus? Ką?!“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE