Pagrindinis > Naujienos > Moksleivisi dalyvavo renginyje Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti

Moksleivisi dalyvavo renginyje Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti

 

Kiekvienais metais gruodžio 9-ąją yra minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Šia proga Marijampolės savivaldybės moksleiviai buvo kviečiami dalyvauti Moksleivių kūrybos centro organizuotame renginyje ,,Pažvelk į korupciją kitaip”. Renginys vyko gruodžio 13 dieną Marijampolės ,,Ryto” pagrindinėje mokykloje.

Renginio metu vyko paskaita ir viktorina antikorupcine tematika, buvo demonstruojami skaitmeninės kūrybos konkurso ,,Pažvelk į korupcijos problemą per kūrybą” darbai, apdovanoti jų autoriai ir geriausiai viktorinoje pasirodžiusios komandos. Viktoriną organizavo Lietuvos Respublikos Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkė Daina Paštuolienė. Joje testo forma mokiniams buvo pateikta 16 klausimų susijusių su STT veikla, korupcijos formomis ir baudžiamumu už ją. Pirmąją vietą viktorinoje užėmė Marijampolės savivaldybės Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos komanda, antrą ir trečią vietas pasidalino vienodą vertinimą gavusios Marijampolės Petro Armino progimnazijos bei Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos komandos.

Konkurso “pažvelk į korupcijos problemą per kūrybą” finale buvo apdovanoti darbus pateikę moksleiviai: Raminta Jackauskaitė (Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija) už fotografiją “Suriškime rankas korupcijai”, Gerda Slibinskaitė (Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija) už fotografijų ciklą “Korupcija kaip kortų namelis”, Petro Armino progimnazijos komanda: Nina Jankauskaitė, Eivina Čižauskaitė, Paulina Pavilonytė, Oresta Šakočiūtė už sukurtą vaizdo klipą “Imti kyšį negerai – tai nešvarūs pinigai”, ir Marijampolės savivaldybės Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos komanda: Karolina Vasiliauskaitė, Akvilė Kavaliauskaitė, Gabija Galinskaitė ir Martynas Miliauskas už vaizdo klipą “Pagalvok prieš imdamas!”

Renginio dalyviams malonų siurprizą padarė renginio iniciatorius Marijampolės savivaldybės tarybos narys, Marijampolės savivaldybės antikorupcinės komisijos pirmininkas Valdas Pileckas, padovanojęs visiems renginio dalyviams ekskursiją į Lietuvos Respublikos Seimą.

Dominykas DILYS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE