Pagrindinis > Naujienos > Į Marijampolę atvyko pašto ženklų mozaikoje „atgimęs“ tautos patriarchas

Į Marijampolę atvyko pašto ženklų mozaikoje „atgimęs“ tautos patriarchas

 

Lietuvos paštas simboliškai pasitinka artėjantį atkurtosios Lietuvos valstybės šimtmetį. Po Lietuvą keliaujantis, šalies rekordu pripažintas, jaunosios menininkės Jolitos Vaitkutės iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotas tautos patriarcho dr. Jono Basanavičiaus portretas šįkart atvyko ir į Marijampolę. Jis bus eksponuojamas Marijampolės centriniame pašte.

„2018-ieji bus ypatingi ir Lietuvai, švęsiančiai Valstybės atkūrimo šimtmetį, ir mūsų bendrovei, kuri taip pat minės 100 metų gyvavimo sukaktį. Įsitrauksime į visai Lietuvai svarbios istorinės sukakties minėjimą, kviesime žmones prisijungti prie įvairių iniciatyvų, bursiančių bendruomenes, ir dalinsimės viena didele žinia: atkurtai Valstybei jau šimtas metų!

Lietuvos miestų gyventojus kviečiame iš arčiau pasižiūrėti į unikalų paveikslą – iš mažų dalelių – pašto ženklų – sudėtą vieno iš svarbiausių ir iškiliausių mūsų Valstybės kūrėjų dr. J. Basanavičiaus atvaizdą. Džiaugiamės, kad iš pašto ženklų „atgimęs“ tautos patriarchas pradėjo kelionę po šimtametę Lietuvą ir neaplenkė Marijampolės, kuri kitąmet pasipuoš Lietuvos kultūros sostinės karūna“, – šiandien Marijampolės centriniame pašte vykusiame pašto mozaikos pristatyme kalbėjo Lietuvos pašto Tinklo direktorė Inga Dundulienė. 

„Marijampolei ypatingai malonu, kad ši mozaika atkeliauja į mūsų miestą, juk kažkada jo grindiniu grįstomis gatvelėmis vaikščiojo gimnazistas Jonas Basanavičius. Tai yra ir garbė, ir įpareigojimas. Šis meno kūrinys atkeliauja pačiu laiku, kai Marijampolė, kaip pelenė pasakoje, virsta į princesę – visos šalies Kultūros sostinę”, – pabrėžė Marijampolės merė Irena Lunskienė.

Mozaika iš galioti nustojusių ir iš apyvartos išimtų lito nominalo pašto ženklų buvo sukurta pernai. Šitaip tąsyk kūrybiškai atsisveikinta su daugiau nei du dešimtmečius leistais „litiniais“ pašto ženklais, kuriuos pakeitė euro nominalo pašto ženklai. Šį neįprastą paveikslą sukūrė dailininkė J. Vaitkutė. Jaunoji menininkė, visą pasaulį stebinanti savo unikaliais kūriniais iš maisto produktų ir kitų netikėčiausių daiktų bei medžiagų, pašto ženklus kūrybai buvo pasitelkusi pirmąkart.

„Kurdama šį paveikslą vis prisimindavau smagią vaikystės išdaigą… Būdama maža sykį spintoje radau tėčio kolekcinį pašto ženklų albumą ir spalvotus lipnius popierėlius suklijavau ant popieriaus. Žinoma, tąsyk gavau barti, o dabar – pasinėriau į kūrybos procesą, kuris buvo tam tikra meditacija“, – pasakojo menininkė J. Vaitkutė.

Rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“ neseniai pripažino, kad iš daugiau nei 10 tūkst. pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičiaus portretas yra vienintelė ir didžiausia pašto ženklų mozaika.

Iš Alytaus į Marijampolę atkeliavusi pašto ženklų mozaika vėliau pasuks Klaipėdos kryptimi. Numatyta, kad per 2018-uosius iš pašto ženklų suklijuotas dr. J. Basanavičius keliaus Tauragės, Telšių, Šiaulių, Panevėžio, Utenos kryptimis.

1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE