Pagrindinis > Kitos temos > Šlapimo nelaikymas: kas sukelia problemą ir kaip gydyti?

Šlapimo nelaikymas: kas sukelia problemą ir kaip gydyti?

Šlapimo nelaikymas – problema, apie kurią nesame linkę kalbėti, būtent todėl neretai ir vizitas į gydytojo kabinetą yra vilkinamas. Tačiau šis sutrikimas labai dažnas ir daugelis su juo bent kartą gyvenime susiduria. Kartais pažaboti sutrikimą galime žinodami šlapimo nelaikymo priežastis, o kai kurias atvejais reikia gydymo.

Kodėl gali atsirasti šlapimo nelaikymo problema?

Klaidinga manyti, kad šlapimo nelaikymas būdingas tik vyresnio amžiaus asmenims. Taip, šiame gyvenimo tarpsnyje tai gana dažnas sutrikimas, bet problema kartais neaplenkia ir jaunų žmonių. Tad kokios gali būti šlapimo nelaikymo priežastys? Jas galime suskirstyti į būdingas vyrams, moterims bei bendras, nepriklausomai nuo lyties.

– Moterims būdingos šlapimo nelaikymo priežastys. Neretai tai būna susiję su menopauze, kuriai artėjant mažėja estrogeno kiekis, o tai lemia dubens raumenų silpnėjimą. Šie raumenys atsakingi už daug funkcijų, o viena iš jų – užtikrinti šlapimo sulaikymą. Taip pat gana dažnai moterų šlapimo nelaikymą sąlygoja nėštumas, kurio metu papildomas svoris slegia tiek šlapimo pūslę, tiek ir dubens dugno raumenis, negana to, prisideda ir dubens raumenų pokyčiai pavyzdžiui, minkštėjimas – taip ruošiantis lengvesniam gimdymo procesui.

– Vyrams būdingos šlapimo nelaikymo priežastys. Vyrų šlapimo nelaikymą dažnu atveju lemia prostatos funkcijos pokyčiai, pavyzdžiu, jos padidėjimas arba atlikta operacija.

– Bendros šlapimo nelaikymo priežastys. Bene dažniausia problema – dubens raumenų susilpnėjimas, dėl ko jie tinkamai neatlieka savo funkcijos. Tokiu atveju gali varginti šlapimo nelaikymas juokiantis, keliant sunkesnius daiktus ir pan. Antsvoris – dar viena galima šlapimo nelaikymo priežastis. Didesnis svoris gali suteikti dubens dugno raumenims papildomą apkrovą, tad jie tinkamai neužspaus šlaplės. Turėtumėte žinoti ir tai, jog ši problema gali būti kai kurių medikamentų šalutinis poveikis. Šlapimo takų infekcijos, neurologiniai sutrikimai – dar kelios galimos šlapimo nelaikymo priežastys.

Šlapimo nelaikymo gydymo būdai

Šlapimo nelaikymo gydymas didele dalimi priklauso nuo to, kas problemą sukėlė. Pavyzdžiui, jei tai sąlygojo antsvoris, vartojami vaistai ar tam tikros ligos, tuomet svarbu pirmiausia pašalinti pačią priežastį. O jei šlapimo nelaikymas siejamas su nėštumo, amžiaus ar panašių aspektų sąlygotu dubens raumenų nusilpimu, tuomet verta išbandyti Kėgelio pratimus arba kur kas inovatyvesnį būdą – gydymą elektromagnetinėmis bangomis.

Kėgelio pratimai

Kėgelio pratimus galite atlikti bet kada ir bet kur – to niekas nepastebės. Tiesiog sutraukite raumenis taip, tarsi sulaikytumėte šlapimą, palaikykite kelias sekundes ir atleiskite. Pratimą kartokite po 20 kartų 3 kartus per dieną.

Elektromagnetinė stimuliacija

Inovatyvi Kėgelio pratimų alternatyva – elektromagnetinė stimuliacija, kuri bus greitas, efektyvus ir pažangus būdas, galintis padėti susidoroti su šia nemalonia problema. Verta išbandyti unikalią technologiją – kėdę „Cristal Fit“, su kuria viena procedūra prilygs net 20 000 Kėgelio pratimų! Procedūros metu stimuliuojami dubens raumenys, stiprinamas jų tonusas, efektyviai užkertamas kelias šlapimo nelaikymo progresui. Beje, procedūra tinka ir vyrams, jei aktualus potencijos funkcijos stiprinimas. Terapija grįsta labai aukšto intensyvumo elektromagnetine raumenų stimuliacija. Didelis procedūros privalumas – komfortas. Jums nereikia nieko daryti, kėdė viską atliks už jus – tik atsisėskite ir atsipalaiduokite. Efektyviam rezultatui pasiekti reikėtų atlikti maždaug 6–8 procedūras kas 2–3 dienas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE