Pagrindinis > Dėmesio! > Muziejų naktis sugrįžta į Marijampolę!

Muziejų naktis sugrįžta į Marijampolę!

Gegužės 13 d. (šeštadienį) Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus, jo padaliniai – Lietuvos Prezidento K. Griniaus memorialinis  muziejus, Tauro apygardos partizanų ir tremties muziejus, Bulotų namai – bei Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialas ir Palaiminto Jurgio Matulaičio muziejus vėl atvers duris vienintelę ypatingą metuose naktį. Muziejų naktį!

AKCIJOS PROGRAMA:

Lietuvos Prezidento K. Griniaus memorialiniame muziejuje (Bažnyčios g. 23)

19.00 val. Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos parodos „Užsienio profesionalai – Lietuvai” pristatymas. 1918 m., atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, labai trūko įvairių sričių profesionalų, tad nenuostabu, kad nepriklausomos Lietuvos gretas papildė nemenkas būrys specialistų iš užsienio. Kai kurie iš jų buvo tik epizodiškai, kiti pasiliko ilgiau ir darniai įsiliejo į valstybės gyvenimą. Iš kokių valstybių atvyko, kurių sričių specialistais buvo, ar buvo užsieniečių Marijampolėje? Apie tai ir dar daugiau sužinosite apsilankę renginyje.

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje (Vytauto g. 29)

20.00 val. Parodų „Partizanų ltn. Kazimierui Pypliui-Mažyčiui – 100” ir Mečislo Raginsko kūrybos parodos „Minčių atspindžiai” lankymas. Kazimieras Pyplys – drąsus kovotojas už Lietuvos nepriklausomybę, vienas iš „Blynų baliaus” organizatorių ir dalyvių, prasiveržęs į vakarus, vėliau sugrįžęs ir žuvęs Lietuvoje. Mečislovas Raginskas – liaudies menininkas, medžio drožėjas, tapytojas, ilgus dešimtmečius gyvenęs, dirbęs ir kūręs Marijampolėje. Apie šias asmenybes sužinosite apsilankę muziejuje.

Muziejuje „Bulotų namai” (Vaičaičio g. 16)

22.00 val. Poezijos vakaras, skirtas Vinco Mykolaičio-Putino 130-osioms gimimo metinėms, „Palaimintas būki, žmogaus nežinojime”. Pirmą kartą Marijampolėje Vinco Mykolaičio-Putino eiles skaitys Auksinio scenos kryžiaus ir Sidabrinės gervės laimėtojas, Jaunimo teatro aktorius Andrius Bialobžeskis.

Ir tai dar ne viskas! Naktinėkime iki pat vidurnakčio! Nuo 19.00 iki 24.00 val. muziejų lankymas nemokamas. Jūsų lauksime:

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje (Vytauto g. 29);

Lietuvos Prezidento K. Griniaus memorialiniame muziejuje (Bažnyčios g. 23);

Bulotų namuose (P. Vaičaičio g. 16).

Taip pat lankykite:

20.00- 24.00 val. Kauno regioninio valstybės archyvo Marijampolės filialą (P. Butlerienės g. 9);

18.00- 22.00 val. Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejų (J. Bendoriaus g. 3). 

Laukiame Jūsų!

Renginiai nemokami.

Renginių metu bus fotografuojama, nuotraukos viešinamos media priemonėse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE