Pagrindinis > Naujienos > Pirmadienio rytą – 7 neblaivūs vairuotojai, 2 „susitepė“ siūlydami kyšį

Pirmadienio rytą – 7 neblaivūs vairuotojai, 2 „susitepė“ siūlydami kyšį

2021 m. kovo 22 d. rytas gausus neblaivių transporto priemonių vairuotojų, Marijampolės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje vykdant transporto priemonių vairuotojų blaivumo kontrolę, nustatyti net 7 neblaivūs vairuotojai, iš kurių – 2 vairuotojai dar „susitepė“ siūlydami kyšį.

Kelyje Kaunas-Marijampolė-Suvalkai apie 7.45 val. Marijampolės apskr. VPK Kalvarijos PK pareigūnai patikrinimui sustabdė vilkiką VOLVO, kurį vairavo lietuvis. Vairuotojui alkotesteriu buvo nustatytas 0,36 prom. alkoholio girtumas, todėl net nesulaukęs antrojo pūtimo, pasiūlė pareigūnams 200 Eur už tai, kad nebūtų surašytas administracinio nusižengimo protokolas, bet tuo situaciją sau tik pasiblogino.

Dar vienas kyšio siūlymo atvejis Suvalkų koridoriuje užfiksuotas apie 8.19 val., kai Marijampolės apskr. VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai patikrinimui sustabdė vilkiką DAF, kurį vairavo Lenkijos pilietis. Patikrinus alkotesteriu, antrasis vairuotojo pūtimas parodė 0,77 prom. alkoholio girtumą, kadangi vairuotojo teigimu, poilsio metu gurkšnojo alų. Lyg būtų mažai rūpesčių, neblaivus vairuotojas dar sugalvojo išvengti atsakomybės, kad nebūtų surašytas administracinio nusižengimo protokolas, pasiūlė pareigūnams dvigubai didesnę sumą nei ankstesnis vairuotojas – po 200 eurų kiekvienam, bet kaip atsaką gavo baudžiamąją atsakomybę. 

Abiem atvejais pareigūnai sureagavo principingai, įformino kyšio davimo faktus ir taip vairuotojai „užsidirbo“ ne tik administracinę, bet ir baudžiamąją atsakomybę.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 227 str. 2 d. ir administracinė teisena pagal LR Administracinių nusižengimų kodekso 422 str. 5 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE