Pagrindinis > Regione > Kultūra > Poetės Salomėjos Nėries atminimas Vilkaviškyje pagerbtas įspūdingu koplytstulpiu

Poetės Salomėjos Nėries atminimas Vilkaviškyje pagerbtas įspūdingu koplytstulpiu

Nepaisant darganotos dienos, lapkričio  13-ąją prie Vilkaviškio viešosios bibliotekos susirinko gausus būrys tragiško likimo talentingos poetės gerbėjų. Čia buvo atidengtas paminklas-koplytstulpis, menantis, kad Vilkaviškyje subrendo jaunos poetės talentas. Pastatyti Salomėjai paminklą penkerius metus brandino jos talento gerbėjai: vilkaviškiečių  poetų klubas “Seklyčia” ir projekto įgyvendintoja Vilija Žalienė. “Šiandien mums ypatinga diena, pagerbiame mylimą poetę. Esame sulaukę sveikinimų iš visos Lietuvos ir pasaulio lietuvių. Idėjos įgyvendinimu džiaugėsi Klaipėdos, Šiaulių, Kauno, Vilniaus, JAV lietuviai, jos poezijos gerbėjai”, – atidengiant paminklą kalbėjo Vilija Žalienė. Medžio skulptūroje įamžinęs poetę garsus iš Vilkaviškio krašto kilęs skulptorius Algimantas Sakalauskas prisipažino, kad jam buvo garbė pagerbti šiuo kūrinio poezijos grynuolį, Salomėją. Koplystulpio pastatymu Vilkaviškyje pasidžiaugė ir rajono meras Algirdas Neiberka, kuris kalbėjo: “Esame kraštas, iš kurio kilo garsios Lietuvos asmenybės: J. Basanavičius, V. Kudirka, K. Bradūnas ir dar dešimtys talentingų kūrėjų.”

 “Džiaugiuosi, kad vilkaviškiečiai pagerbė mano močiutę”, – sveikindama kalbėjo poetės anūkė Salomėja Bučaitė, atvykusi iš užsienio. Atidengiant paminklą skambėjo mokytojų J. Sinkevičienės ir V. Kudžmienės parengtų jaunųjų skaitovų eilės, grojo D. Venienės kanklių ansamblis “Sadutė”. R. Štrimaitienės vadovaujamas ansamblis padovanojo skambių  poetės žodžiais dainų. Skambėjo ir V. ir V. Anelauskų atliekamos dainos.

Lėšas paminklo pastatymui suaukojo gausus būrys jos poezijos gerbėjų , tarp jų buvo ir marijampoliečių įnašas. Dovanomis ir gėlėmis pagerbti rėmėjai, gėlės nuklojo ir paminklo papėdę.

Autoriaus nuotraukose – paminklo atidengimo vaizdai.     

S. Nėries anūkė.
lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1
   

2 komentarai(-ų) “Poetės Salomėjos Nėries atminimas Vilkaviškyje pagerbtas įspūdingu koplytstulpiu

  1. S. Nėris parvežus iš Maskvos stalino saulę, vėliau 1941 rudenį rašo. ..Tėvynei. Sukruvinta ir apiplėšta, Ji stovi man akyse…

  2. AČIŪ vilkaviškiečių poetų klubui “Seklyčia”, projekto įgyvendintojai mokyt. Vilijai Žalienei, skulptoriui Algimantui Sakalauskui, visiems žmonėms finansiškai parėmusiems ir neabejingiems poetės talentui. Dieve, laimink šiuos geradarius. Jaudina, jog atidengiant paminklą dalyvavo ir poetės anūkė Salomėja Bučaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE