Pagrindinis > Regione > Kultūra > Prabangi birželio popietė medžių paunksmėje

Prabangi birželio popietė medžių paunksmėje

Paskutinė birželio diena tikrai nepagailėjo saulės kaitros ir šilumos. 17 val. susirinkusieji išvysti prabangaus Knygos teatro spektaklio „Prabangos“ neleis sumeluoti, kad vargas tiem, kurie į prabangią puotą nepapuolė. Mat saulė kaitino ir alino neklausdama amžiaus, tačiau svečiai tiek įnikę ir tiek sužavėti, kad jokia kaitra ir jokie speigai nenumalšins noro išvysti tai dėl ko susirinko.

Įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą projektą „Laiko efektai“ siekiama atskleisti literatūros, bibliotekos, kultūros pokyčius per praėjusį šimtmetį – būtent tiek metų gyvuoja Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteką. Tad neatsitiktinai susirinkome Vytauto Didžiojo parko medžių paunksmėje išvysti  spektaklio, sukurto pagal netradicinio lietuvių rašytojo, tarpukariu kūrusio Jurgio Savickio noveles. Spektaklio  „Prabangos“ metu, siekiama suprasti kas prieš šimtą metų, tarpukaryje kūrusio Jurgio Savickio akimis buvo prabanga? Kokią tai turėjo reikšmę? O galbūt šiuose klausimuose nėra teisingo atsakymo? „Prabangos“ – elegantiškos, lengvos, šmaikščios, abejingų nepaliekančios ir kitokios lietuvių literatūros istorijos, perkeltos į sceną.

Tragikomedijos veikėjai  – trys vėlės, kurios pasakoja J. Savickio noveles kaip savo gyvenimo istorijas. Vėlės įstrigo laike, jos negali patekti į kitą dimensiją. Jų tikslas – pakeisti materiją, išeiti iš tos, kurioje yra dabar ir kurioje nieko nebejaučia, – tarsi laižytų cukrų, kurio skonis burnoje – kaip smėlio, kaip talko. Istorijų sekimas vėlėms, kuriose vaizduojamas autentiškas tikrų žmonių gyvenimas – vienintelis likęs pasitenkinimo šaltinis, bandymas iš naujo patirti gyvenimą.

Knygos teatras įkurtas 2012 metais, žinomos lietuvių aktorės Reditos Dominantytės iniciatyva. Kruopščiai parinkti modernūs, savo laikmetį pralenkę ir klasika tapę lietuvių literatūros kūriniai, įspūdingi kostiumai, prabanga dvelkiantys kvepalai ir prašmatni juvelyrika suteikia teatrui išskirtinį stilių bei sukuria ypatingą spektaklių atmosferą.

Vaidino žinomi ir jau nusipelnę lietuvių kino bei teatro aktoriai: Redita Dominaitytė („Knygos teatro“ vadovė), Eimutis Kvoščiauskas, Virginija Kuklytė, kuri 2015 m. pelnė geriausios jaunosios aktorės titulą. Teatralizuotų skaitymų draminę formą pabrėžė įspūdingi dizainerės Jurgitos Januškevičiūtės kurti kostiumai, antikvariniai kvepalai („VDK“) ir jaunos juvelyrės M. Bartkutės darbai. Režisierius Alius Veverskis.

Renginys organizuojamas įgyvendinant projektą „Laiko efektai“.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Marijampolės savivaldybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE